Sukces Michaliny i Mikołaja!
środa, 11 maja 2016 07:19

511 kwietnia 2016r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego. W ten sposób pan marszałek Sławomir Sosnowski nagrodził osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w roku 2016. Jesteśmy dumni, że wśród stypendystów znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły: Michalina Słabek, uczennica kl. I b szkoły podstawowej i Mikołaj Polski z kl. II a gimnazjum.

Zostali oni uhonorowani za twórczość plastyczną. Zarówno Michalina jak i Mikołaj odnoszą sukcesy w krajowych i zagranicznych konkursach plastycznych. Swoje talenty rozwijają uczęszczając na zajęcia do MDK. Wręczając pamiątkowe dyplomy, pan Krzysztof Hetman - wicemarszałek województwa pogratulował wyróżnionym i życzył sukcesów w podejmowanych inicjatywach.

Opiekę artystyczną nad uczniami sprawuje pani Agnieszka Żuk-Słabek - nauczyciel w pracowni plastycznej MDK.