Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Szkolny Turniej Ekologiczny „Bliżej natury”.
Wpisany przez Administrator
środa, 11 maja 2016 22:31

     Turniej ekologiczny - 10Dnia 29 kwietnia br., w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, w Zespole Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie odbył się Szkolny Turniej Ekologiczny pod hasłem „Bliżej natury”. Uczestnikami konkurencji byli uczniowie klas VIA i VIB szkoły podstawowej oraz kl. I A i I B gimnazjum.

     Przedstawiciele poszczególnych klas zmierzyli się z następującymi kategoriami:

  • wiedzową, obejmującą pytania z wiedzy ogólnej, rozpoznawanie symboli ekologicznych oraz symboli parków narodowych,
  • literacką – prezentacja haseł propagujących ochronę przyrody oraz wiersza o tematyce ekologicznej,
  • plastyczną – prezentacja plakatu wykonanego przez przedstawicieli klasy,
  • pokazem mody ekologicznej,
  • sportową.

     Społeczność uczniowska nie zawiodła swoich kolegów, aktywnie dopingowała rywalizujące drużyny i pomagała im zdobywać kolejne punkty. Ostatecznie, w zmaganiach najlepsi okazali się uczniowie kl. VI A, drugie miejsce zajęła kl. I B, trzecie kl. I A, a czwarte kl. VI B.

     Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

    Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wiedzy ekologicznej, umiejętności literackich, plastycznych i sportowych. Zaangażowanie młodzieży i jej aktywne uczestnictwo w turnieju utwierdza nas w przekonaniu, że warto organizować tego typu konkursy. Są one dobrą okazją do poszerzenia wiadomości na temat ekologii, a także stanowią ciekawą zabawę. Dają satysfakcję nie tylko młodzieży, ale również nauczycielom.

Po zakończeniu turnieju odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Bliżej natury” dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy IV

I miejsce     1. Tomasz Zieliński IV B

                  2. Michalina Klusek IV A

                  3. Michał Kosmowski IV B

II miejsce    1. Michał Zwolak IVB

                  2. Maja Fiszer IV B

                  3. Dominik Marciniec IV B

                  4. Antonina Jaworska IV A

III miejsce   1. Adrian Knap IV B

                   2. Wiktor Dziewulski IV B

IV miejsce   1. Aleksandra Suchorab IVB

                   2. Noemi Banaszkiewicz IVB

Klasy V

I miejsce     1. Inga Maciejewska V C

                   2. Aleksandra Kołodziejczyk V C

                   3. Gabriela Kazimierska V B

                   4. Głuchowski Szymon V A

     II miejsce     1. Kornel Piwko V B

                  2. Maciej Pociński V C

                  3. Amelia Magier V A

                  4. Wiktoria Piłat V C

                  5. Michał Magier V C

                   6. Igor Szawara V C

III miejsce    1. Aleksandra Fidecka V B

                   2. Patrycja Grabek V C

                   3. Przemysław Błaszczak V C

                   4. Julia Podgórska V A

                   5. Michał Szymoniak V B

                   6. Zuzanna Kucharczyk V C

     IV miejsce     1. Paweł Szuba V B

                          2. Robert Radomski V C

Klasy VI

I miejsce     1. Julia Strycharczuk VI B

                   2. Laura Olech VI B

II miejsce     1. Nikola Kowalczyk VIA

                   2. Alicja Borzęcka VI A

III miejsce    1. Magdalena Wrona VI B

                   2. Olga Jastrzębska VI B

IV miejsce    1. Agata Staszczak VI A

                   2. Dominika Brzyszko VI A        

    

Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe, które wręczyła pani dyrektor Alicja Kasprzak –Żeżuła oraz przedstawiciel Urzędu Miasta pani Małgorzata Dąbrowska- Fiszer.                                              

Za przygotowanie i przeprowadzenie turnieju odpowiedzialne były: pani Joanna Kurek, pani Katarzyna Pocińska i pani Alicja Skiba.

Turniej ekologiczny - 01Turniej ekologiczny - 02Turniej ekologiczny - 03Turniej ekologiczny - 04Turniej ekologiczny - 05Turniej ekologiczny - 06Turniej ekologiczny - 07Turniej ekologiczny - 08Turniej ekologiczny - 09Turniej ekologiczny - 10Turniej ekologiczny - 11Turniej ekologiczny - 12Turniej ekologiczny - 13Turniej ekologiczny - 14Turniej ekologiczny - 15Turniej ekologiczny - 16Turniej ekologiczny - 17Turniej ekologiczny - 18Turniej ekologiczny - 19Turniej ekologiczny - 20Turniej ekologiczny - 21Turniej ekologiczny - 22Turniej ekologiczny - 23Turniej ekologiczny - 24Turniej ekologiczny - 25Turniej ekologiczny - 26Turniej ekologiczny - 27Turniej ekologiczny - 28Turniej ekologiczny - 29Turniej ekologiczny - 30Turniej ekologiczny - 31Turniej ekologiczny - 32Turniej ekologiczny - 33Turniej ekologiczny - 34Turniej ekologiczny - 35Turniej ekologiczny - 36Turniej ekologiczny - 37Turniej ekologiczny - 38Turniej ekologiczny - 39Turniej ekologiczny - 40Turniej ekologiczny - 41Turniej ekologiczny - 42Turniej ekologiczny - 43Turniej ekologiczny - 44Turniej ekologiczny - 45Turniej ekologiczny - 46Turniej ekologiczny - 47Turniej ekologiczny - 48Turniej ekologiczny - 49Turniej ekologiczny - 50Turniej ekologiczny - 51

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone