Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych
Wpisany przez Administrator
środa, 18 maja 2016 09:02

117 maja uczniowie klas trzecich gimnazjum, Dominika Galińska, Michał Moń i Igor Pawlak, uczestniczyli w „Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych” organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Celem Konkursu było propagowanie wiedzy na temat języków obcych oraz kultury i tradycji krajów anglo- i niemieckojęzycznych. W konkursie wzięło udział sześć drużyn z miasta i powiatu krasnostawskiego.

Uczniowie rywalizowali w różnorodnych konkurencjach: pisali dyktando w języku angielskim i niemieckim, tworzyli przysłowia w obydwu językach, zaznaczali na mapach wskazane miejsca w krajach anglo- i niemieckojęzycznych, prezentowali wybraną przez siebie znaną postać, odpowiadali na pytania w quizie wiedzowym.

Po podliczeniu punktów okazało się, że „Czwórka” zajęła drugie miejsce. Uczniowie przygotowani zostali przez Panie: Katarzynę Magier, Dorotę Szewczak i Joannę Szewczuk.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

12345678

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone