UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSU „MISTRZ KOMPUTERA”
środa, 25 maja 2016 07:18

3 20 maja 2016 r. w Gmachu Politechniki Lubelskiej, na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki odbyło się uroczyste podsumowanie VII Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych „Mistrz Komputera”. Konkurs organizowany przez nauczycieli lubelskich szkół, m.in. pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Lublin,   Dyrektora Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Patronatem Naukowym Rektora Politechniki Lubelskiej, Patronatem Medialnym Telewizji Lublin.

Po eliminacjach szkolnych do II etapu, który odbył się w Gimnazjum nr 18 w Lublinie, a następnie do III etapu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły Mateusz Gawiński i Kacper Szkoda z klasy VI b. Suma punktów z II i III etapu konkursu pozwoliła na wyłonienie zwycięzcy konkursu i uzyskanie tytułu Mistrza Komputera, dwóch Wicemistrzów, laureatów i  finalistów.
W ogólnej klasyfikacji obaj uczniowie Mateusz i Kacper zostali finalistami konkursu, a Mateusz, jako że zabrakło mu jednego punktu do szczęścia może dodatkowo czuć się laureatem.

Podczas uroczystości nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i dyplomów, ciekawe prezentacje i wykłady przeprowadzone przez pracowników naukowych Politechniki Lubelskiej, a na zakończenie wszyscy mieli okazję obejrzeć pokazy w Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii.

Mateusz i Kacper w tym roku kończą szkołę podstawową i przetarli sobie już szlak na Politechnikę. Pozostaje jeszcze, co prawda ukończenie Gimnazjum i Liceum, ale to już zwykła formalność.

Tego im życzymy i gratulujemy osiągniętych sukcesów.

1234mistrz-komputeramk2016_d4mk2016_d5mk2016_d6mk2016_d7

JZ