MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „Gżegżółka”
wtorek, 07 czerwca 2016 17:24

Foto - 0618 maja odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny „Gżegżółka” przeznaczony dla uczniów klas młodszych. Udział w nim wzięło 52 dzieci z trzech krasnostawskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 4. Uczestnicy konkursu pisali dyktanda w trzech kategoriach: klasy I, klasy II i klasy III.

Tekst i stopień trudności ortograficznych był dostosowany do wieku dzieci. Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych uczniów:

• kategoria klas I

I miejsce - Kinga Kalman ex aequo Kornelia Fornal – SP nr 4

II miejsce - Michał Błaszczak SP nr 4

III miejsce - Hanna Zbrońska SP nr 1

wyróżnienia: Miłosz Mataczyński SP nr 5, Aleksandra Janeczek SP nr 4, Szymon Ostrowski SP nr 4

• kategoria klas II

I miejsce - Paweł Kapuśniak SP nr 4

II miejsce - Michał Malarz SP nr 5

III miejsce - Maciej Kusiak SP nr 1

wyróżnienia: Karol Wiater SP nr 1, Aleksandra Piróg SP nr 4, Oliwia Górecka SP nr 4

• kategoria klas III

I miejsce - Dominik Poniedziałek SP nr 4

II miejsce - Julia Świech SP nr 5

III miejsce - Hanna Magier SP nr 4

wyróżnienia: Kamil Cegłowski SP nr 1, Natalia Szymańska SP nr 4, Zofia Lewandowska SP nr 4

Nad przebiegiem konkursu czuwały panie: Maria Liśkiewicz, Mariola Stasieczek i Małgorzata Wróbel. Wręczenie nagród, które ufundowała Burmistrz Krasnegostawu pani Hanna Mazurkiewicz odbędzie się 8 czerwca w Krasnostawskim Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy nagrodzonych wraz z nauczycielami.

MW

01020304050607080910111213141516171819