Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

„Matematyczne Asy" są wśród nas!
Wpisany przez Administrator
wtorek, 14 czerwca 2016 08:10

laur       7 i 9 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Matematycznego "As Matematyki". Konkurs skierowany był do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Jego celem było wyłonienie uczniów, którzy potrafią dobrze wykonywać obliczenia liczbowe, dostrzegają i umiejętnie stosują zasady i prawidłowości matematyczne oraz wykazują się umiejętnością logicznego myślenia i wyobraźnią przy rozwiązywaniu problemów matematycznych. Do finału zakwalifikowało się 55 uczniów z klas I – III , którzy najlepiej wypadli w eliminacjach klasowych.

     Zadania konkursowe były o różnym stopniu trudności, często podchwytliwe, wymagające umiejętności logicznego myślenia lub dobrego pomysłu.

     Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji wyłoniono zwycięzców .

Tytuł „ AS MATEMATYKI 2016 ” wywalczyli:

W kategorii klas I:

 -        Iga Bińczak z kl. I a                                    

 -        Mikołaj Berezowski z kl. I b                      

 -        Igor Bałabaj z kl. I c                                  

 -        Michał Błaszczak z kl. I d                          

 

W kategorii klas II:

 -        Dawid Mąka z kl. II a                                  

 -        Paweł Kapuśniak z kl. II b                          

 -        Miłosz Czerpak z kl. II c                              

 -        Mateusz Szuryga z kl. II d                          

 

W kategorii klas III:

 -       Krystian Kosut z kl. III a                                

-        Hanna Magier z kl. III b                                  

-        Igor Szyszkowski z kl. III c                              

 

Oprócz tytułów „As Matematyki” jury przyznało również wyróżnienia.

Otrzymali je następujący uczniowie:

  • Karolina Magier, Filip Proskura, Zuzanna Zamojska z kl. I a    
  • Michał Hus, Michał Gawiński, Karol Śmigasiewicz z kl. I b        
  • Damian Sawa, Natalia Rzymowska, Laura Polak z kl. I c            
  • Karol Potapiński, Kinga Waręcka, Mateusz Sąsiadek z kl. I d    
  • Bartosz Kędzierski, Patryk Pawłowski, Jakub Muszyński z kl. II a    
  • Marcelina Kliszcz, Aleksandra Pieróg, Miłosz Ptak z kl. II b              
  • Ola Korczyńska, Mikołaj Weremko z kl. II c                                
  • Hubert Gałan, Szymon Sawa, Karol Goral z kl. II d                              
  • Kacper Korzeniowski, Jakub Wojewoda, Mateusz Mazurek z kl. III a  
  • Mikołaj Szewczak, Kinga Sołdecka z kl. III b                                      
  • Anna Błaszczak, Kamil Radecki, Mikołaj Kędziera z kl. III c  

Gratulujemy!

Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Sponsorami nagród są: Urząd Miasta w Krasnymstawie, Pan Marcin Wojewoda Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy oraz Pan Janusz Mazurek właściciel Firmy Mazurek – Metal

w Krasnymstawie, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

R.K. J.S.

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone