Uroczystości

Katyń ’40 – pamiętamy!
środa, 20 kwietnia 2016 21:46

1

Po zajęciu przez Armię Czerwoną, we wrześniu 1939r. wschodnich terenów II Rzeczpospolitej, prawie 15 tysięcy jeńców wojennych – polskich oficerów – zostało osadzonych w obozach w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku. Była to część elity polskiego społeczeństwa – wśród nich znajdowali się lekarze, prawnicy, nauczyciele.Stalin i kierownictwo Politbiura bali się, że polscy jeńcy stanowić mogą zagrożenie dla obłąkanej polityki Kremla. Nie zapomnieli też upokorzenia z wojny polsko-bolszewickiej w latach 1919-1921.

Dzień Prymusa
niedziela, 14 lutego 2016 09:41

05Dzień Prymusa to uroczystość szczególna dla całej społeczności szkolnej. Tego dnia wyróżnienia i nagrody odbierają uczniowie, którzy najwięcej czasu, energii i wysiłku włożyli w uzyskanie najlepszych stopni w szkole, godząc czas potrzebny na naukę z wypoczynkiem i realizacją pozaszkolnych zainteresowań. To także czas podziękowań dla rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w domu, motywują je do ciężkiej pracy w zdobywaniu wiedzy, uczestniczeniu w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Niech żyje bal…!
środa, 10 lutego 2016 23:19

1

Te słowa wielokrotnie pojawiły się w przemówieniach 6 lutego - w uroczysty, ale też kolorowy wieczór balu gimnazjalnego trzecioklasistów, który na stałe wpisał się w kalendarz naszych imprez szkolnych.

Czar świętowania
czwartek, 07 stycznia 2016 10:30

01Piękna, żywa choinka, odświętny strój, śpiew kolęd - tak zapisał się 22 grudzień 2015 roku w naszej szkole. Życzenia świąteczne dla koleżanek i kolegów, nauczycieli i rodziców, przełamany opłatek, przygotowane przez rodziców wigilijne potrawy. Koncert kolęd w wykonaniu laureatów konkursu i koła flażoletowego.

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWNIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
środa, 28 października 2015 11:14

1322 października w naszej szkole odbyła się UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWNIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH. Uczniowie klas III pod kierunkiem pań Renaty Kwiecień i Jolanty Wołos przygotowali ciekawą część artystyczną, podczas której mieli okazję wykazać się także pierwszoklasiści. Tego dnia swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Burmistrz – Hanna Mazurkiewicz, która osobiście pasowała każdego ucznia. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Dzień Patrona
wtorek, 20 października 2015 11:46
32„Niech nasza droga
Będzie wspólna
Niech nasza modlitwa
Będzie pokorna
Niech nasza miłość
Będzie potężna
Niech nasza nadzieja będzie większa
Od wszystkiego
Co się tej nadziei może przeciwstawić”.

niedziela, 18 października 2015 18:34

0115 października 2015 społeczność szkolna  " Czwórki " świętowała Dzień Edukacji Narodowej.

Na wstępie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Katarzyna Dudek przypomniała historię i ideę obchodzonego święta.Następnie odbyła się gala " Złotych Czwóreczek" - wyróżnień dla nauczycieli i pracowników szkoły przyznawanych przez środowisko uczniowskie.Podczas piątej edycji " ucznowskich oskarów " nagrody z rąk v-ce przewodniczących samorządu - Karoliny Stasieczek i Michała Bojarczuka odebrali:

Symbole ŚDM w „Czwórce”!
sobota, 12 września 2015 16:57

5    Dnia 3 września społeczność gimnazjum wraz z Gronem Pedagogicznym przywitała symbole Światowych Dni Młodzieży, podarowane przez papieża św. Jana Pawła II w 1984 roku, który powiedział: „Droga młodzieży, na zakończenie Roku Świętego powierzam wam znak tego Roku Jubileuszowego: Krzyż Chrystusa! Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie.”