Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Dzień Patrona
Wpisany przez Administrator
wtorek, 20 października 2015 11:46
32„Niech nasza droga
Będzie wspólna
Niech nasza modlitwa
Będzie pokorna
Niech nasza miłość
Będzie potężna
Niech nasza nadzieja będzie większa
Od wszystkiego
Co się tej nadziei może przeciwstawić”.


     Takie słowa ojca świętego Jana Pawła II do zgromadzonych skierowała dyrektor Zespołu Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie podczas uroczystości „Dnia Patrona” połączonej z dziesiątą rocznicą nadania placówce imienia.

     W uroczystości, która rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego i była kontynuowana w Zespole Szkół nr 4 udział wzięli: ksiądz prałat – Piotr Kimak, ksiądz dziekan - Henryk Kapica, pan Edward Kawęcki – przewodniczący Rady Miasta, pan Krzysztof Gałan – sekretarz Miasta Krasnystaw, pani Marzena Morylowska – dyrektor Zespołu Szkół nr 1; pani Justyna Haładyj - dyrektor Zespołu Szkół nr 5; pani Anna Mrozek – dyrektor Przedszkola nr 1; pani Agnieszka Guz - dyrektor Przedszkola nr 4, pani Izabela Sawa - dyrektor Przedszkola nr 6; pani   Małgorzata Nowicka - dyrektor Przedszkola nr 8, pan Szczepan Olchowski – dyrektor MOSiR-u, pan Grzegorz Brodzik - radny Rady Miasta Krasnegostawu; pani Bożena Dąbrowska - przewodnicząca Rady Rodziców; pan Marcin Wojewoda - zastępca przewodniczącej Rady Rodziców oraz bardzo licznie zebrani rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjno-obsługowi, dzieci i młodzież Zespołu.

     W swoim przemówieniu dyrektor Zespołu Szkół nr 4 pani Alicja Kasprzak- Żeżuła przypomniała, że 19 października 2005 roku szkoła dołączyła do wspólnoty szkół posiadających za patrona Jana Pawła II. Od tego dnia jest on dla uczniów i pracowników autorytetem i przewodnikiem, którego idee i przekonania są konsekwentnie realizowane niezależnie od osobistych przekonań i światopoglądu. Najwybitniejszy Polak – święty Jan Paweł II jest doskonałym wzorem dla dzieci i młodzieży.  Rokrocznie w szkole jest opracowywany plan działań edukacyjno-wychowawczych zmierzających do przybliżenia sylwetki patrona, propagowania idei nauki głoszonej przez niego, wzbogacania księgozbioru biblioteki szkolnej, odwiedzania miejsc związanych z jego życiem i działalnością. Każda klasa podejmuje konkretne zobowiązania nawiązujące do postaw propagowanych przez Jana Pawła II.

     Pani dyrektor życzyła młodzieży i nauczycielom, by nadal podążali wskazaną nam, niełatwą, ale dobrą drogą, by święty Jan Paweł II na zawsze pozostał symbolem miłości, piękna, siły, tolerancji, umiejętności wybaczania, sprawiedliwości i ogromnej wiedzy.

      Gratulacje i życzenia złożyli także ks. dziekan Henryk Kapica, pan Edward Kawęcki i pan Krzysztof Gałan.

0101a020304050607080910111213141516171818a19202122232425262728293031323334353637383940414243444546

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone