Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

10 rzeczy, które musisz zabrać na wycieczkę w góry
Wpisany przez Administrator
wtorek, 21 czerwca 2016 11:07

09     II A gimnazjum przez 5 dni przebywała na zielonej szkole w Zakopanem. Nie będziemy się chwalić jak było świetnie – sami pojedźcie, bo warto. Przekazujemy wam wiedzę dotyczącą wyjazdu – czyli co zabrać ze sobą…..

 

To nie tylko legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie. Odpowiednie górskie obuwie spowoduje, że twoja wycieczka nie zamieni się w drogę krzyżową. Przy wyborze modelu butów zwróć uwagę na twardość podeszwy oraz wysokość cholewek. Pamiętaj, nie zabieraj nieużywanych wcześniej butów na całodzienną wycieczkę – odciski gwarantowane! Zapytajcie Julkę

Plecak. Pamiętaj, by nie był za duży. Im więcej wolnego miejsca tym więcej chcemy wrzucić sobie na plecy. Przy wyborze plecaka zwróć uwagę, czy posiada on tzw. pas biodrowy. Jego zapięcie pozwoli odciążyć twoje ramiona. Najlepiej, gdy każdy ma swój.

Krem z filtrem Przed wyjściem z góry nasmaruj odsłonięte części ciała kremem z filtrem. Nawet przy niskich temperaturach jesteśmy narażeni na intensywne działanie promieni słonecznych. Nam słońce świeciło cały czas ale na szczęście Sylwia miała ze sobą 50+

Woda To absolutna podstawa. Górskie spacery przy wysokich temperaturach przyspieszają nasz metabolizm i wzmagają pragnienie, co grozi łatwym odwodnieniem. Warto zatem zawsze zabrać więcej wody niż zużywamy jej na co dzień, bo czasem trzeba poratować przyjaciela. Nie warto zabierać coli, fanty i innych wynalazków – wtedy cały czas odczuwacie pragnienie.

Czekolada Zmęczenie wędrówką najlepiej zregenerują słodycze. Czekolada na szczycie góry będzie smakować wyjątkowo. Dzięki temu że ksiądz Robert ją miał zawsze przy sobie Julka dała radę zdobyć Giweont.

Czołówka Nawet szczegółowo zorganizowana górska wycieczka może nie potoczyć się zgodnie z planem. Gdy na szlaku zastanie nas noc, mała latarka zakładana na głowę okaże się niezastąpiona. Nam się nie przydała, ale grupie z III B tak, bo wchodzili do jaskini.

Apteczka Zabierz ze sobą tylko podstawowe leki przeciwbólowe, bandaż elastyczny oraz klika plastrów na ewentualne otarcia.

Kurtka Większość kurtek outdoorowych wyposażonych jest w specjalne „oddychające” membrany. Chronią one przed deszczem oraz wiatrem jednocześnie zapewniając odprowadzenie ciepłego powietrza, które generuje nasze ciało. Pod kurtki z membraną nie zakładaj bawełnianej odzieży, która wchłaniać będzie pot. Nasze kurtki przeszły przez góry w plecakach.

Mapa Wybierz taką, na której oznaczone będą wszystkie szlaki na interesującym terenie oraz czas przejścia danych odcinków. Pamiętaj, że kluczem do udanej górskiej wycieczki będzie twój zdrowy rozsądek. Nie wybieraj trasy, której nie jesteś w stanie pokonać. A jeżeli już dobrze wybierzesz, to pilnuj znaków, bo nawet na Gubałówkę można zabłądzić – prawda Maćku ? J

Czapka Nawet w lecie w górach pogoda zmieniać się jak w kalejdoskopie. Pamiętajmy by odpowiednie nakrycie głowy zawsze znajdowało się w naszym plecaku. Czapka również ochroni nas przed słońcem. Bez nie niektórzy z nas mają dziś drugą skórę J na nosie.

I pamiętajcie obowiązkowo dobry humor :)

0102030405060708091011

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone