Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Wizyta w muzeum i teatrze czyli nasze spotkanie ze sztuką i wielką sceną
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 18 stycznia 2016 14:10

29W pracę szkoły wśród wielu różnych zadań wpisane jest rozwijanie u dzieci zainteresowań teatrem i innymi dziedzinami sztuki oraz kształtowanie ich gustów estetycznychi umiejętności odbioru różnych dzieł sztuki. Jednym z działań, które służą realizacji tych celów są wyjazdy do teatru i muzeum.

13 stycznia uczniowie klasy III a i II b szkoły podstawowej skorzystali z tej możliwości i odwiedzili różne miejsca kultury w Lublinie.

          Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum na Zamku Lubelskim. Dzieci zwiedziły tu   wystawę „Kolędnicy – posłańcy szczęścia”. Przy okazji obejrzały inne eksponaty m. in. broń oraz sztukę ludową regionu. Zobaczyły słynny stół sędziowski z odbitą Czarcią Łapą. Oczywiście nie obyło się bez przymierzania do niej swoich „łapek”.

          Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Teatrze Muzycznym. Uczniowie obejrzeli tu spektakl znanej wszystkim bajki pt. „Kopciuszek”. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Znakomita gra aktorów sprawiła, że dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły spektakl od początku do końca. Niektóre z nich miały możliwość zagrać na scenie razem z aktorami. Spektakl bardzo podobał się dzieciom. Na koniec nie zapomniały nagrodzić aktorów gromkimi brawami.

       Wycieczka wzbudziła w dzieciach wiele pozytywnych emocji oraz wzbogaciła ich o nowe treści. Wszystkim wielbicielom teatru polecamy obejrzenie tej wspaniałej bajki.

 

R.K. J.S.

 

0102030405060708091011121314151617181920212223242526272829303132333435

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone