Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Nasi przedstawiciele w Młodzieżowej Radzie Miasta
Wpisany przez Administrator
wtorek, 12 kwietnia 2016 11:30

     Kinga i Maciek

    6 kwietnia w Sali obrad Urzędu Miasta odbyła się I Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw III kadencji. W spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, Przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki, Sekretarz Miasta Krzysztof Gałan, radny Marcin Wilkołazki, dyrektorzy szkół, opiekunowie młodzieży oraz przedstawiciele krasnostawskich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

     Młodzi radni reprezentujący poszczególne placówki zostali wyłonieni na podstawie wyborów przeprowadzonych w szkołach. Jeżeli zaś Szkolne Komisje Wyborcze zarejestrowały tylko dwoje kandydatów, głosowania nie przeprowadzano, a za wybranych uznano kandydatów zarejestrowanych. Naszą szkołę reprezentują w Młodzieżowej Radzie Miasta: Kinga Pintal oraz Maciej Kowalczyk z klasy II a.

    Główne cele działalności Rady to m.in.: zwiększenie aktywności młodych ludzi w środowisku lokalnym, uczestnictwo młodzieży w procesie podejmowania decyzji bezpośrednio wpływających na jakość ich życia, reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji samorządowych i pozarządowych, inicjowanie działań związanych z imprezami kulturalnymi, sportowymi, młodzieżowymi.

    Kinga i Maciej przez okres swojej kadencji będą utrzymywać kontakt z uczniami naszej szkoły, a następnie przedstawiać ich uwagi i sugestie na forum Rady.

    Naszym młodym radnym życzymy wielu ciekawych pomysłów oraz wytrwałości w ich realizacji!

E.G.

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone