Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

1050 rocznica chrztu Polski
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 25 kwietnia 2016 09:00

            sztandaryZdaniem historyków, książę Mieszko I przyjął chrzest 14 kwietnia 966 roku. Z tej okazji dyrektor szkoły Alicja Kasprzak – Żeżuła wraz z delegacją młodzieży i pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach miejskich poświęconych rocznicy chrztu Polski.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Franciszka Ksawerego, podczas której ks. Henryk Kapica w wygłoszonej homilii podkreślił rolę chrystianizacji państwa w procesie jego rozwoju na przestrzeni wieków. Dalsze uroczystości miały miejsce w KDK.

            We wszystkich oddziałach szkoły podstawowej i gimnazjum nauczyciele przeprowadzili zajęcia związane z 1050 rocznicą chrztu Polski.

123

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone