Akcje charytatywne
Nasz udział w kampanii Caritas KILOMETRY DOBRA
środa, 21 czerwca 2017 16:31

1

Celem działań jest zbiórka pieniędzy na program stypendialny, wspierający dzieci i młodzież – od szkoły podstawowej do ponadgimnazjalnej. Kampania skierowana jest do rodzin, które potrzebują wsparcia, by wyrównać szanse edukacyjne ich dzieci z rówieśnikami, podnieść poczucie własnej wartości i zwiększyć szanse na dobry start w dorosłym życiu. Nasza szkolna społeczność aktywnie włączyła się w kampanię Caritasu

„Poducha prosto z uczniowskiego serducha”
niedziela, 04 czerwca 2017 18:47

4 „Nieważne ile czynimy,
lecz ile miłości wkładamy w czynienie tego.
Nieważne ile dajemy,
lecz jak wiele miłości wkładamy w dawanie.”
Matka Teresa z Kalkuty

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Caritas Archidiecezji Lubelskiej - "Poducha Malucha". Jej celem było dostarczenie jak największej ilości kolorowych poduszek typu „jasiek” małym pacjentom z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, a także oddziałowi dziecięcemu  szpitala w Krasnymstawie. Wszystko po to, aby w Dnia Dziecka, na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.

Podsumowanie akcji „GÓRA GROSZA”
środa, 12 kwietnia 2017 10:08

10Od grudnia 2016 roku mali i duzi uczniowie Czwórki przychodzili do szkoły z kieszeniami pełnymi żółtych grosików. Los dzieci wychowujących się poza własną rodziną nie był im obojętny. Zebranie funduszy na pomoc potrzebującym młodym osobom to zadanie Towarzystwa Nasz Dom – organizatora akcji.

WARTO POMAGAĆ - okazane dobro zawsze wraca.
poniedziałek, 09 stycznia 2017 13:00

15        W dniach 15-16.12 oraz 19-21.12 odbył się w naszej szkole kiermasz świąteczny przeprowadzony przez Szkolne Koło Caritas. Sprzedawane były bombki, choinki, kartki i inne ozdoby oraz pyszne pierniczki. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy produkty chemiczne i żywność dla potrzebującej rodziny z naszego miasta. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich uczniów zebraliśmy ponad 1200 zł i z uśmiechem dostarczyliśmy paczkę.

„Ten jest dobry, kto chce być dobry"
poniedziałek, 19 grudnia 2016 23:51

1Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, nie dla wszystkich będą radosne. Wśród nas są ludzie samotni i bezdomni, którym sytuacja życiowa odebrała szansę, na radosne przeżywanie świąt.  Uczniowie klasy III b i III c zobowiązali się pomóc potrzebującym. W tym celu zorganizowali w klasach zbiórkę produktów żywnościowych.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>