Działania profilaktyczne
„Bezpieczny rowerzysta”
środa, 21 czerwca 2017 15:49

5     W ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Zachowaj trzeźwy umysł” zorganizowaliśmy po raz kolejny rajd rowerowy. Wspólna wycieczka rowerowa to okazja do przebywania razem, współpracy przy pokonywaniu trudności, wzajemnego motywowania sie do wysiłku, a także okazja do praktycznego zapoznania się z przepisami ruchu drogowego. Wszyscy uczestnicy od dziś znają zasady, których przestrzeganie powinno zwiększyć bezpieczeństwo każdego rowerzysty.

NIEĆPA 2017
piątek, 09 czerwca 2017 20:27

1Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu profilaktycznym NIEĆPA 2017, czyli NIE narkotykom, NIE nikotynie i NIE dla alkoholu. Były konkursy, rozdawane gadżety, informacja dlaczego warto pamiętać o „3 X NIE". Wyjazd ten był realizacją zadań wynikających z programu profilaktyki szkoły. Celem imprezy było zapobieganie szerzeniu się sięgania przez dzieci i młodzież po różnego rodzaju używki, promowanie kultury oraz atrakcyjnych i interesujących form spędzania wolnego czasu, pokazaniu dzieciom i młodzieży, że można dobrze się bawić na każdego rodzaju imprezie bez używek.

Konkurs "Na skrzydłach przyjaźni"
piątek, 26 maja 2017 09:53

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie literacko-plastycznym "Na skrzydłach przyjaźni".

Szczegóły w ulotkach:

Konkurs 1

Dbamy o przyrodę – czyli Niezapominajek w naszej szkole.
poniedziałek, 15 maja 2017 10:15

01

12 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji „ Dnia Polskiej Niezapominajki”. Dzień ten jest znakomitą okazją, aby przypomnieć o pięknej polskiej przyrodzie i potrzebie jej ochrony. Podczas części artystycznej, przygotowanej przez klasę VI „c”, można było zaobserwować   jak wygląda praca w „Ministerstwie Ekologii” i zobaczyć na żywo „prawdziwych” ministrów: Janusza Smoga, Matyldę Tekturę-Makulaturę, Zenona Ekogroszka oraz Dżesikę Fotowoltaikę. W inscenizacji pojawili się też kwiatek- Niezapominajek wraz ze swoją przyjaciółką - Gazetą Arletą i przeprowadzili krótki wykład na temat konieczności dbania o naszą planetę. Na koniec wszyscy byli świadkami przemiany jaka zaszła w dzieciakach, ale też co najciekawsze… w samej pani minister: Dżesice Fotowoltaice, która zrozumiała sens dbania o przyrodę.

DZIEŃ ZIEMI W CZWÓRCE
czwartek, 27 kwietnia 2017 10:02

2017 Turniej ekologiczny 19Dnia 25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 4 odbył się Szkolny Turniej Ekologiczny pod hasłem „Dbamy o czyste środowisko”.Pomysłodawczyniami imprezy były nauczycielki pani Joanna Kurek i pani Katarzyna Pocińska. W turnieju brały udział zespoły z klas VI. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii, oraz zdolnościami plastycznymi, gdyż jednym z zadań było wykonanie plakatu. Dzieci rywalizowały także w konkurencji sportowej i literackiej.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>