Logo

dziennik
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 
Polskimi drogami będę szedł…
Wpisany przez Administrator
piątek, 02 grudnia 2016 11:28

128 października 2016 roku uczniowie klas III gimnazjum pod opieką pań Iwony Grzywna, Sylwii Szymańskiej, Agnieszki Rybczyńskiej - Manachiewicz  i Teresy Laskowskiej uczestniczyli w wycieczce do Lublina.

Odwiedzili Teatr im. Juliusza Osterwy, w którym obejrzeli spektakl „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Widzów zaskoczyła historia opowiedziana „(…) niekoniecznie w szlacheckim kostiumie”. Połączenie starego świata ze współczesnym ujęciem ukazało bliskość dzieła Mickiewicza.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Państwowym Muzeum na Majdanku. Gimnazjaliści zwiedzali ekspozycje, miejsca kaźni. Poznali historię obozu. Wysłuchali opowieści o tragicznych losach więźniów. W mauzoleum zapalili znicze, oddając hołd pomordowanym. Ta wizyta wzbudziła mnóstwo refleksji, ponieważ to „…ludzie ludziom zgotowali ten los”.

I.G.   A.RM.

123456

 
© 2010 Zespół Szkół nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone
kontakt: administrator strony