Logo

dziennik
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 
Niezwykła lekcja z Timonem
Wpisany przez Administrator
wtorek, 04 kwietnia 2017 10:03

1330 marca uczniowie klasy III b i III c uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody, której głównym bohaterem było egzotyczne zwierzątko – surykatka o imieniu Timon . Zajęcia przyrodnicze z udziałem żywego zwierzątka poprowadziła dla naszych uczniów pani Marta, opiekunka Timona, która w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedziała o życiu, zwyczajach i żywieniu surykatek.

Dzieci mogły zaobserwować wygląd i zachowanie tych egzotycznych zwierząt. Dowiedziały się między innymi do czego potrzebny jest jej ogon, jak wygląda jej naturalne środowisko, do czego służą jej pazurki , że każda surykatka jest inna oraz co jest jej ulubionym przysmakiem. Nie zabrakło też śmiesznych i zabawnych historyjek z codziennego życia futrzaka, np. o tym jaki program telewizyjny lubi oglądać, kto jest jej ulubionym prezenterem telewizyjnym, jak się bawi i jak wygląda jej kąpiel. Wszyscy chętnie słuchali opowieści pani Marty, ale największą atrakcją była możliwość bezpośredniego kontaktu z Timonem. Na koniec spotkania każdy chętny uczeń mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym bohaterem.

„Żywa lekcja przyrody” była dla dzieci cennym doświadczeniem i dostarczyła wielu wrażeń. Z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci i być może będzie inspiracją do nowych zainteresowań wśród naszych uczniów.

R.K.

010204050609111213141516182223242526282931333435363839404142

 
© 2010 Zespół Szkół nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone
kontakt: administrator strony