Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

A może mała zabawa w dentystę?
Wpisany przez Administrator
środa, 22 marca 2017 08:07

37Uczniowie naszej szkoły już od najmłodszych lat poznają zasady dbania o własne zdrowie i higienę osobistą. Tematyka edukacji zdrowotnej i profilaktycznej realizowana przez nauczycieli na lekcjach zawarta jest w Podstawie Programowej oraz w Programie Profilaktyki i Programie Wychowawczym Szkoły. Bardzo często przy realizacji niektórych zagadnień z wychowawcami współpracują rodzice uczniów. Są oni inicjatorami wielu działań prozdrowotnych oraz aktywnie uczestniczą w przedsięwzięciach promujących zdrowy, aktywny styl życia.

16 marca w klasie II B odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Tym razem lekcja miała charakter profilaktyczny i prozdrowotny. Zaproszeni przez panią Małgorzatę Wróbel rodzice: pani Justyna Gawińska i państwo Magdalena i Michał Berezowscy poprowadzili zajęcia na temat „Piękny uśmiech – zdrowe zęby” - jak dbać o higienę jamy ustnej. Podczas prezentacji multimedialnej oraz rozmowy z gośćmi uczniowie zdobyli podstawową wiedzą na temat zębów, ich budowy i roli, jaką pełnią w organizmie człowieka. Poznali zasady dbania o zęby i higienę jamy ustnej. Dowiedzieli się, na czym polega praca dentysty i co trzeba zrobić, aby zostać lekarzem stomatologiem. Wszystkie dzieci mogły samodzielnie „leczyć” zęby w specjalnie przygotowanych modelach szczęki. Zabawa w dentystów cieszyła się duży powodzeniem. Każdy chociaż przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy lekarz stomatolog.
Na zakończenie wszystkie dzieci za aktywny udział w zajęciach otrzymały upominki i Dyplom Białego Uśmiechu .

Składamy serdeczne podziękowanie pani Justynie Gawińskiej i państwu Magdalenie i Michałowi Berezowskim za bardzo ciekawe poprowadzenie zajęć na temat „Piękny uśmiech – zdrowe zęby” oraz za wspieranie edukacji dzieci w zakresie dbania o higienę jamy ustnej. Życzymy dużo wytrwałości i sukcesów w pracy oraz pomyślności w życiu osobistym.

MW

010203040506070809101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone