Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

LEKCJA UŚMIECHU
Wpisany przez Administrator
piątek, 31 marca 2017 11:46

11   Czy wiesz, że gdy się śmiejemy, szybciej krąży nasza krew. Podczas śmiechu masowane są nasze wewnętrzne narządy, pogłębia się oddech, dotlenia mózg. Częste śmianie się wpływa dodatnio na układ odpornościowy, czyli tak naprawdę na stan całego naszego organizmu. Śmiech poprawia stan naszej psychiki. Podczas śmiechu zapominamy o problemach.

A częsty śmiech pozytywnie wpływa na widzenie siebie i świata, poprawia również relacje z innymi ludźmi – pomaga nawiązywać kontakty, przełamywać nieśmiałość. Codzienna dawka śmiechu powinna być zalecana przez lekarzy, tak samo jak odpowiednie ćwiczenia czy dieta.
W liczbach wygląda to tak:

  • 96 procent amerykańskich szefów firm wierzy osobom z poczuciem humoru i chętniej je zatrudnia.
  • Podczas śmiechu pracuje kilkanaście mięśni twarzy.
  • 1 minuta śmiechu to tyle, co 45 minut relaksu.
  • Śmiech do łez to aż 20 spalonych kalorii.
  • Radość z dobrego dowcipu jest warta 3 minuty aerobiku.
  • Kwadrans żartowania to jak 10 minut wiosłowania.
  • Podczas śmiechu krew dotlenia komórki w organizmie człowieka nawet 6 razy szybciej.
  • Samotni ludzie śmieją się 30 razy rzadziej.

Terapia leczenia śmiechem na całym świecie zyskuje coraz większą popularność w służbie zdrowia. W Polsce program terapii śmiechem i zabawą prowadzi Fundacja „Dr Clown”. Kolorowi clowni – terapeuci pracują w polskich szpitalach dziecięcych, placówkach specjalnych, domach pomocy społecznej, świetlicach socjoterapeutycznych, domach dziecka i wszędzie tam, gdzie przebywają chore lub niepełnosprawne dzieci.

27 marca na lekcję do klasy II B SP przybyli niezwykli goście – wolontariusze Fundacji „Dr clown”. Na twarzach dzieci od razu pojawił się uśmiech i wszystkich ogarnęła niesamowita radość. Każdy chciał przywitać się z clownem i pobawić się z nim chociaż przez chwilę. Prezes Oddziału Lubelskiego Fundacji „Dr Clown” pan Jarosław Sędłak opowiadał uczniom o akcjach, jakie są organizowane w szpitalach dziecięcych i o pracy wolontariuszy. Wszyscy otrzymali kolorowe maseczki, czerwone noski i naśladowali clownów rozśmieszających dzieci. Zabawa była super! Być może w przyszłości ktoś z klasy II B zostanie wolontariuszem tej niezwykłej Fundacji.

Serdecznie dziękujemy prezesowi Oddziału Lubelskiego Fundacji „Dr clown” panu Jarosławowi Sędłakowi oraz wolontariuszom za LEKCJĘ UŚMIECHU. Życzymy Państwu wielu sukcesów w leczeniu uśmiechem
i zabawą oraz pomyślności w życiu osobistym.

(w artykule wykorzystano informacje zawarte na stronie internetowej Fundacji „Dr Clown”).                                                                           MW

11011121314151623456789

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone