Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Dzień Prymusa w naszej szkole, czyli JAK BEZ HOLAJZY LOCHBAJTEL KRYPTOWAĆ :)
Wpisany przez Administrator
środa, 15 lutego 2017 10:06

02 „Mądrość uzależniona jest od trzech rzeczy:

osobowości, wiedzy i samokontroli”

Antyfanes

      14.02.2017 roku w Zespole Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie odbyło się uroczyste spotkanie władz miasta, dyrekcji i grona nauczycielskiego z prymusami i ich rodzicami. Gratulacje odebrało 52 uczniów, którzy w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 uzyskali rewelacyjne wyniki w nauce i sporcie. W uroczystości udział wzięli goście - burmistrz Krasnegostawu – pani Hanna Mazurkiewicz, przewodniczący Rady Miasta – pan Edward Kawęcki, zastępca burmistrza Krasnegostawu – pan Wojciech Kowalczyk; przewodniczący Rady Rodziców - pan Marcin Wojewoda.

        W tym roku szkolnym 11 uczniów Szkoły Podstawowej nr4 i 10 Gimnazjum nr4 zostało uhonorowanych stypendiami Burmistrza Krasnegostawu. Wręczając stypendia, pani burmistrz pogratulowała rodzicom i uczniom, stwierdzając, że wysokie wyniki są efektem wytrwałej i systematycznej pracy młodzieży i nauczycieli, ale do sukcesów przyczyniają się również rodzice, którzy w edukacji swych dzieci widzą ich przyszłość. Do gratulacji dołączył się także przewodniczący Rady Miasta, który podkreślił, że zdobyta wiedza pomoże w przyszłości młodym ludziom w podejmowaniu i rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych.

         Swoje stypendia wręczyła też dyrektor szkoły - Alicja Kasprzak-Żeżuła – 9 w szkole podstawowej za wyniki w nauce i 1 za wybitne osiągnięcia w sporcie oraz 5 w gimnazjum za wysokie wyniki w nauce. Pani dyrektor pogratulowała nagrodzonym wzorowej postawy, zaangażowania i sumiennej pracy przekładającej się na wiele sukcesów. Nagrody książkowe i dyplomy pamiątkowe otrzymali także uczniowie – prymusi oraz ich rodzice. Na to wyróżnienie zasłużyło 16 uczniów Zespołu. Gratulując uczniom sukcesów, dyrektor szkoły Alicja Kasprzak –Żeżuła przypomniała, że stypendia i nagrody promują i zachęcają młodzież, aby nie ustawała w realizacji swoich pasji, ale nie są najważniejsze. Życzyła wychowankom, by zdobywana przez nich wiedza była najlepszym sposobem na własne, niepowtarzalne życie.

         Kończąc swoje wystąpienie jeszcze raz pogratulowała rodzicom tak wspaniałych dzieci, a koleżankom i kolegom wysiłku, który warto było włożyć. Przedstawiciele młodzieży podziękowali pani burmistrz, przewodniczącemu Rady Miasta oraz dyrektor szkoły za stypendia i wręczając kwiaty, życzyli pomyślnej realizacji podejmowanych przedsięwzięć.

Stypendia burmistrza otrzymali:

ze szkoły podstawowej:

  • Zuzanna Kucharczyk
  • Przemysław Błaszczak
  • Michał Kosmowski
  • Michał Szymoniak
  • Dominik Marciniec
  • Tomasz Zieliński
  • Adam Sadowski
  • Michał Zwolak;
  • Anna Błaszczak
  • Zofia Lewandowska
  • Filip Szkoda

 

z gimnazjum:

  • Maria Bojarczuk
  • Kacper Szkoda
  • Maciej Kowalczyk
  • Adrian Kasprzak
  • Aleksandra Kowalczyk
  • Agata Tryksza
  • Magdalena Walczyk
  • Mateusz Gawiński
  • Martyna Łusiak
  • Karolina Stasieczek

 

Stypendia dyrektora otrzymali:

ze szkoły podstawowej:

  • Paweł Szuba
  • Kamil Radecki
  • Igor Szyszkowski
  • Aleksandra Kołodziejczyk
  • Maciej Pociński
  • Emilia Barlakowska
  • Szymon Głuchowski
  • Mikołaj Szewczak
  • Hanna Magier
  • oraz sportowe Gabriela Kwiatkowska.

 

z gimnazjum:

  • Olga Jastrzębska
  • Klaudia Żaba
  • Filip Pitura
  • Alicja Borzęcka
  • Julia Kwiecińska

 

Nagrody książkowe otrzymali:

ze szkoły podstawowej:

  • Mateusz Mazurek
  • Natalia Szymańska
  • Amelia Magier
  • Oliwia Kiszczak
  • Gabriela Klus
  • Sebastian Lewandowski
  • Kornel Piwko
  • Michał Wojciechowski
  • Michał Magier
  • Inga Maciejewska
  • Paula Bodio
  • Justyna Kogut
  • Eliza Dega
  • Dawid Szwal

 

z gimnazjum:

  • Julia Strycharczuk
  • Martyna Darmochwał

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

        Specjalną dedykacją dla wszystkich prymusów była część artystyczna przygotowana przez młodzież Zespołu pod kierunkiem p. Joanny Szewczuk i p. Leszka Darmochwała. W krótkich monologach wystąpili: Julia Ogonowska z kl IIIa gim, Julia Podgórska, Adrianna Dras i Błażej Mazurek z kl VIa, a muzycznie uroczystość dopełnił występ męskiego trio wokalnego,  złożonego z uczniowiów kl I a gimnazjum w składzie” Michał Nowacki, Krystian Mojski i Mateusz Kogut. 
      Uczniowie przygotowali krótki program artystyczny, w którym żartobliwie przedstawili różnorodność dialektów funkcjonujących w  języku polskim na terenie naszego kraju, uświadamiając nam że "Polaka Polakowi nie łatwo zrozumieć". Z monologów przygotowanych przez dwie Julie dowiedzieliśmy się, dokąd dojeżdża bimba, kiedy trzeba roztrajbować ferszlus, gdzie można spotkać ogłoszenie „Nie juchcij nam galartów” i dlaczego karmunada, kamsztyk i leberka nie chodzą do szkoły.

        Nad oprawą plastyczną przedstawienia czuwała p. Magdalena Nawrocka.

010203040506070809101112131415161718192021

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone