Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Świętujemy rocznicę Konstytucji 3go Maja!
Wpisany przez Administrator
czwartek, 11 maja 2017 08:07

„Konstytucja powinna być ojcowizną narodową, w której lud znajdzie jednocześnie pożywienie dla ducha i pożywienie dla ciała”.

[Franncois Noel Babeuf]

10Dnia 28 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie odbył się uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem uroczystości było przypomnienie zgromadzonym ważnych faktów z historii Polski, uświadomienie znaczenia Konstytucji 3 Maja w dziejach państwa polskiego i uczczenie święta narodowego.

Uroczystość zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Uczniowie z klas: VI „a” i VI „c” w formie scenki rodzajowej zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Montaż słowno-muzyczny miał zachęcić zgromadzonych do refleksji nad przeszłością kraju, do pielęgnowania tradycji narodowych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Przedstawiona przez młodzież lekcja historii skłaniała do rozważenia znaczenia trzech ważnych słów: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Odbiorcy uzmysłowili sobie, że historyczne dzieła 3 Maja polega nie tyle na treści konstytucji, ile ważny jest jej sens moralno-polityczny.  Występującym uczniom udało się w interesujący sposób przekazać ważne treści związane z historią Polski. Zgromadzeni mieli także możliwość wysłuchania pieśni patriotycznych, które wzruszały i oddawały atmosferę tamtych dni. Młodzież zorganizowała piękną lekcję historii. Dała dowód, że uczniowie potrafią z szacunkiem i zaangażowaniem uczcić ważne święto narodowe.

010203040506070809101112131415171819202122232425

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone