Logo

dziennik
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 
Bombkowa wycieczka w krainę magii
Wpisany przez Administrator
piątek, 02 grudnia 2016 18:34
18W zeszłym tygodniu, a dokładnie 17 listopada 2016 roku pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Fabryki Ozdób Świątecznych w Staszowie oraz do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. W wyjeździe wzięły udział klasy: IV A, IV B, VI B i I A gimnazjum. Nasz autokar ruszył sprzed budynku szkoły o godzinie 8.00. Po 3 godzinach podróży dotarliśmy do Staszowa.
W czasie pobytu w fabryce bombek braliśmy udział w warsztatach dekorowania własnej bombki choinkowej oraz obserwowaliśmy proces produkcji i zdobienia szklanych wyrobów. Większości uczestnikom najbardziej spodobało się w pracowni dekoratorskiej. Na delikatnych, szklanych kulach pojawiały się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, niezwykłe, cudowne ornamenty. Wszystkim udzielił się nastrój świąteczny, więc w przyzakładowym sklepiku zakupiliśmy piękne i oryginalne ozdoby na choinkę.
Następnie wyruszyliśmy do Pacanowa. Po zjedzeniu smacznego obiadu, pełni nowych sił, ruszyliśmy na spotkanie z Koziołkiem Matołkiem. W Europejskim Centrum Bajki zostaliśmy podzieleni na grupy. Jedni kupowali pamiątki, inni spędzali czas w sali zabaw. Pozostali, oprowadzani przez bajkowe postacie, zagłębili się w tajemniczy świat baśni i bajek. Wielu wrażeń dostarczyła magiczna podróż wagonikiem, wizyta w ogrodzie Calineczki, przejście przez czarodziejskie lustro oraz projekcja wybranego filmu rysunkowego. Koło fortuny zadecydowało o wyborze baśni, której uczniowie wysłuchali w niezwykłym miejscu, pełnym szklanych kul, skrywających bajkowych bohaterów.
Do domu wróciliśmy przepełnieni wrażeniami. Zabraliśmy odrobinę magii z województwa świętokrzyskiego do naszego miasta.

I.G.   A.RM.

010203040506070809101112131415161718192021222324252627

 
© 2010 Zespół Szkół nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone