Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Warsztaty ornitologiczne w Kazimierzu Dolnym
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 19 czerwca 2017 10:04

09Dnia 9 czerwca klasa III b wraz z opiekunami panią Renatą Kwiecień i panią Marią Liśkiewicz udała się wczesnym rankiem na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Tutaj trzecioklasiści uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych zorganizowanych przez Muzeum Przyrodnicze. Warsztaty przeprowadził pan Paweł Szewczyk – prezes Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

Pan ornitolog nawiązał świetny kontakt  z dziećmi. Sprawił, że wszyscy „chłonęli” przekazywane przez niego wiadomości na temat ptaków gniazdujących   w dolinie Wisły. Kolejnym punktem programu warsztatów było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego. Jednak największą atrakcją dla dzieci tzw. wisienką na torcie był rejs statkiem po Wiśle z obowiązkową asystą mew.

          Ale nasza wycieczka to nie tylko warsztaty. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia ciekawych miejsc o znaczeniu historycznym i przyrodniczym, spacerowania po malowniczym Rynku, skosztowania pysznych lodów „dla ochłody” oraz zakupu pamiątek i tradycyjnych kazimierskich kogutów.

         Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci .

R.K.

010203040506070809101112131415

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone