Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2017 - podsumowanie!
środa, 07 grudnia 2016 00:00

PDPZ-logo

naszej Wielkiej Szkolnej Zbiórki Darów

prowadzonej w ramach akcji

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2017!

W listopadzie ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” organizowana przez Główny Społeczny Komitet Organizacyjny przy Polskim Radio S.A. i Telewizji Polskiej S.A. oddział w Lublinie. W dniu dzisiejszym akcja zakończyła się. W tym roku akcja odbywała się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Akcja prowadzona jest już od kilku lat, zawsze przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych.

Nasza szkolna społeczność tradycyjnie włączyła się w działania Akcji. Dary zbieraliśmy w naszym Sztabie akcji  przez dwa ostatnie tygodnie listopada. Nasz szkolny sztab był jednym z 7 sztabów działających na terenie miasta. W zbiórkę zaangażowało się ponad 120 uczniów i nauczycieli z całej szkoły

Ich nazwiska umieściliśmy na naszej Słonecznej Liście Darczyńców

W piątek wszystkie dary przekazliśmy do Sztabu akcji przy MOPS w Krasnymstawie, skąd w najbliższych dniach trafią do najbardziej potrzebujących.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę - darczyńcom za okazane serce, wychowawcom za współpracę i  młodzieżowym wolontariuszom, którzy pomagali przy segregowaniu, ważeniu i transporcie darów.

I tradycyjnie czas na statystyki.

Zebraliśmy 344 kg darów!!!!:

Odzież i obuwie:                                        158,10 kg

Środki czystości:                                          2,50 kg

Zabawki, art. papiernicze i książki               58,40 kg

Słodycze                                                      19,00 kg

Żywnosć długoterminowa                           106,40kg

RAZEM około:                                               344 kg!

SEGREGACJA...    PRZEPAKOWYWANIE....  i ....  WAŻENIE...

010203040506070809