Działania profilaktyczne
Wyprawa pierwszaków do krainy magii i wyobraźni
środa, 11 października 2017 19:01

04Za nami udana wycieczka do Lublina. 27 września uczniowie klasy I c wybrali się na wycieczkę do magicznego świata – Teatru Andersena , na spektakl pt. „Baśń o zaklętym kaczorze”. Dla większości osób było to pierwsze spotkanie z teatrem. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Pojawiały się również momenty strachu. Kiedy na scenie pojawiała się zła czarownica, pierwszaki głębiej zasiadały w fotelach, by wiedźma nie rzuciła na nie przypadkiem złego zaklęcia . Ale jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze.

MG13, czyli w drużynie Marcina Gortata!
poniedziałek, 09 października 2017 11:54

MG-13 2W roku szkolnym 2017/2018 w Publicznej Szkole Podstawowej kontynuowane są zajęcia sportowe – rozwijające sprawność fizyczną – w ramach projektu „Gortat – Team – sportowa drużyna Marcina Gortata”.

„Nie ma śmieci – są surowce” - Sprzątanie Świata 2017
piątek, 29 września 2017 21:55

1  15 września uczniowie klas piątych wraz z nauczycielami, już po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata”. Po odebraniu worków i rękawic wszyscy ruszyli na porządkowanie terenu wokół szkoły. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.

Rowerem przez nasz mały świat
piątek, 29 września 2017 19:39

1728 września bardzo liczna reprezentacja naszej „Czwórkowej” młodzieży uczestniczyła w rajdzie rowerowym organizowanym przez krasnostawskie koło PTTK  pod hasłem „CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE”. Oprócz nas, w rajdzie wzięli udział nasi starsi koledzy i koleżanki z Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i nr 2 w Krasnymstawie. Wśród nich, co cieszy – nasi ubiegłoroczni absolwenci. Naszą grupę rowerowych turystów prowadzili: p. T. Laskowska, ks. R. Włosek i p. P. Galiński. Oczywiscie ekipa z Czwórki była... najbardziej liczna :)

IIA DZIŚ NA SPORTOWO
środa, 27 września 2017 00:00

2027 września klasa II A wraz z panią Elwirą Tubilewicz uczestniczyła w imprezie sportowej zorganizowanej w naszym mieście przez Krasnostawski Klub Sportowy "KINGA" w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu koordynowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Uczniowie świetnie się bawili rywalizując ze sobą w mini turnieju piłki nożnej w zespołach składających się z 2 dziewczynek oraz 1 chłopca oraz wielu konkurencjach sprawnościowych na czas, w pięciu trzyosobowych drużynach.