Ewakuacja! … tylko próbna ;)
poniedziałek, 16 października 2017 19:54

03Ewakuacja to szybkie i zorganizowane przemieszczanie ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych.

26 września odbyła się próbna ewakuacja naszej szkoły. Cała akcja przebiegła szybko i sprawnie, pod czujnym okiem strażaków.

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynki szkoły, zwracając uwagę na oznaczenia  dróg ewakuacyjnych. Spotkanie w wyznaczonym miejscu na boisku i zdanie raportu było potwierdzeniem, że wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zdążyli się ewakuować w wyznaczonym czasie. Uczniowie z dużym zdyscyplinowaniem wykonali zadanie próbnej ewakuacji.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za sprawną ewakuację. Po zakończonym alarmie starsi uczniowie wrócili na lekcje, zaś najmłodsi mieli okazję zrobić sobie zdjęcia ze strażakami przy wozie i sprzęcie strażackim.

MS

0102030405060708