„LET ME OUT ALCYBIADESIE !’’
wtorek, 14 listopada 2017 09:59

5 W środę, 8 listopada uczniowie klas siódmych i drugich gimnazjum wraz z opiekunkami - Dominiką Kura , Anitą Iwanicką – Kulibab oraz Eweliną Głuchowską - wybrali się na jednodniową wycieczkę do Lublina.

Mimo wczesnej pory wszyscy mieli świetne humory. O godzinie 7:30 wyruszyliśmy w drogę. Po niecałej godzinie podróży szczęśliwie dotarliśmy na miejsce. Pierwszym punktem naszej wycieczki był pobyt w pokojach zagadek „Let Me Out’’. Podzieleni na kilkuosobowe grupy zostaliśmy skierowani do różnych pokoi tematycznych. Musieliśmy się nieźle nagłowić nad rozwiązaniem zagadek. Bawiliśmy się przy tym świetnie, mimo że gonił nas czas. Na szczęście wszystkie zespoły poradziły sobie doskonale i po uwolnieniu z poszczególnych pokoi wyruszyliśmy do Teatru im. Juliusza Osterwy. Tam obejrzeliśmy sztukę pt. ,,Sposób na Alcybiadesa”. Opowieść sprzed przeszło 50 lat o odwiecznej „walce” pomiędzy uczniami, a ciałem pedagogicznym jest nadal aktualna. Tym bardziej, że została ona opowiedziana współczesnym (wręcz młodzieżowym) językiem. Wszystkim podobało się przedstawienie głównie ze względu na wiele zabawnych scen.

Po sztuce teatralnej udaliśmy się do galerii handlowej Tarasy Zamkowe, gdzie każdy miał swoje „pięć minut’’ i mógł się posilić lub zrobić szybkie zakupy.

Z Lublina wyjechaliśmy krótko po godzinie 15:00. Zmęczeni, ale zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu, wróciliśmy o godzinie 16:00 do domów. Już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki w podobnym towarzystwie.

Przemysław Błaszczak Michał Magier

klasa 7c