Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Bezpieczne ferie? Jesteśmy na TAK!!!
Wpisany przez Administrator
piątek, 26 stycznia 2018 11:37

13Ferie to czas odpoczynku od szkoły, relaks na świeżym powietrzu, to zimowe zabawy „z głową”. O tym, jak bezpiecznie spędzić ferie, przypomnieli wszystkim uczniom panowie policjanci.

        25 stycznia gościliśmy w szkole sierżanta – pana Łukasza Harasima i sierżanta sztabowego – pana Pawła Józefowskiego. Tematem przewodnim spotkania było zachowanie bezpieczeństwa w czasie ferii i podczas zimowych zabaw.

 

      Oprócz tego uczniowie przekonali się, oglądając film promujący używanie elementów odblaskowych, jak ważne dla pieszego jest noszenie odblasków. Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Uświadomili uczniom, kim jest pieszy, wymieniając jego prawa i obowiązki.

      Dodatkowe słowa były skierowane do uczniów - rowerzystów. W formie prezentacji multimedialnej pan policjant przekazał informacje o wyposażeniu roweru i zasadach poruszania się rowerzystów na drodze.

       Ciekawy sposób przedstawienia tematu bezpieczeństwa w różnych aspektach życia z pewnością zostanie w pamięci młodych ludzi.

       Bardzo dziękujemy panom policjantom za interesujące prelekcje i zapraszamy częściej ;) 

01020304050607080910111213141516

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone