„Aktywna tablica” znów łączy
wtorek, 17 kwietnia 2018 11:45

04W marcu 2018r. w ramach realizacji programu „Aktywna tablica” odbyła się w naszej szkole kolejna lekcja otwarta dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.  Lekcję o temacie: „Wszyscy lubimy wiosnę” przeprowadziła w klasie III D p. Grażyna MąkaZ zaproszenia do uczestniczenia w lekcji otwartej skorzystały koleżanki - nauczycielki ze szkoły nr 4, 3 oraz 5 w Krasnymstawie.

Spotkanie odbyło się w ramach wymiany doświadczeń między nauczycielami wykorzystującymi tablice interaktywne oraz wynikało z potrzeby dzielenia się wiedzą.

Na lekcji zostały wykorzystane różnorodne materiały dydaktyczne, w większości samodzielne przygotowywanie przez nauczycielkę (w oparciu o bibliotekę obrazków przypisanych do oprogramowania tablic).

Podczas lekcji tablica została wykorzystana wielozadaniowo: pojawiło się pisanie i rysowanie oraz praca z powstałym obrazem. Wykorzystywano wiele narzędzi tablicy, m.in.:

Została zastosowana praca z różnymi rodzajami plików (pliki tekstowe, graficzne, muzyczne, animacje). Wykorzystywane były różnorodne edukacyjne zasoby internetowych min. LearningApss oraz praca z e- podręcznikiem (flibook).

Wszystkie ćwiczenia sprzyjały aktywnemu włączaniu się i angażowaniu uczniów w proces lekcyjny. onspekt lekcji, z uwzględnieniem ćwiczeń interaktywnych, został umieszczony w zbiorze materiałów dydaktycznych w bazie Dobrych Praktyk naszej szkoły.

GM

010203040506070809101112131415161718192021222324252627282930