Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

„Ekologio, witaj!”
Wpisany przez Administrator
piątek, 11 maja 2018 20:57

22

W piątek, 27 kwietnia br. odbył się Szkolny Turniej Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi, święta o długoletniej tradycji. Po raz pierwszy obchodzono je w roku 1970 w Stanach Zjednoczonych. Przypada ono na 22 kwietnia. W tym roku w konkursie rywalizowały ze sobą klasy piąte i szóste. Jury w składzie: pani wicedyrektor Barbara Huszcza, pani Joanna Kurek – nauczyciel geografii i pani Magdalena Nawrocka – nauczyciel plastyki czuwały nad prawidłowym przebiegiem zabawy.

Spotkanie miało skłonić odbiorców do refleksji nad przyszłością naszej planety. Jest ona największym dobrem każdego człowieka, więc wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jej piękno. Niezmiernie bogata przyroda z każdym rokiem staje się coraz uboższa. Wielu gatunkom grozi wyginięcie, a inne podziwiamy wyłącznie na obrazkach. Uczniowie ,,Czwórki'' pokazali jednak, że te tematy ekologii nie są im obce.

Tak prezentują się wyniki w poszczególnych kategoriach:

Wiersz

I miejsce klasa V a
II miejsce klasa V c
III miejsce klasa VI a
IV miejsce klasa V b
V miejsce klasa VI b

Wiedza o ekologii

I miejsce klasa VI b
II miejsce klasa V a
III miejsce klasa V b
IV miejsce klasa VI a
V miejsce klasa VI b

Moda ekologiczna

I miejsce klasa V c
II miejsce klasa V a
III miejsce klasa V b
IV miejsce klasa VI a
W tej konkurencji nie wystąpili przedstawiciele klasy VI a z powodu choroby.

Plakat

I miejsce klasa V c
II miejsce klasa VI b
III miejsce klasa V b
IV miejsce klasa V a
V miejsce klasa VI a

Sport

I miejsce klasa V b
II miejsce klasa VI b
III miejsce klasa V c
IV miejsce klasa V a
V miejsce klasa VI a


Aktywność publiczności

I miejsce klasy V a oraz V c
II miejsce klasa V b
III miejsce klasy VI a oraz VI b

Podsumowanie

I miejsce klasa V a

II miejsce klasa V c oraz VI b

III miejsce klasa V b

IV miejsce klasa VI a


Mamy nadzieję, że uczestnicy zapamiętali na dobre, że dbanie o przyrodę jest bardzo ważne, a zasadami, które poznali podczas przygotowań do turnieju, będą się kierować, mając na uwadze to, jak krucha jest nasza planeta i że w naszych rękach leży jej przyszłość.

Ola K

0102030405060708091011121314151617181920212223242526272829303132

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone