Wizyta pierwszaków w gabinecie stomatologicznym
poniedziałek, 04 czerwca 2018 07:34

2         W ramach kształtowania prozdrowotnych nawyków dzieci z klasyI codwiedziły Centrum Stomatologii Rodzinnej w Krasnymstawie, gdzie spotkały się z panią doktor Magdaleną Berezowską – Miazek. Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się dentysta, jakich narzędzi oraz jakiego sprzętu używa podczas leczenia zębów.

Pani stomatolog opowiedziała uczniom o tym, jak zęby są zbudowane, jak powstaje próchnica i jak należy dbać o ząbki, żeby były mocne i zdrowe. Dzielni uczniowie chętnie sprawdzili jak wygodny jest fotel dentystyczny. Po tych ciekawych zajęciach na pewno nasi pierwszoklasiści nie będą bać się wizyty u dentysty i ochoczo będą zasiadać w fotelu, wiedząc, że nic złego ich nie spotka.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani doktor Magdalenie Berezowskiej – Miazek i całemu personelowi za cenne rady,miłe przyjęcie i poświęcony czas.

R.K.