Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Mini koszykówka i piłka siatkowa - na sportowo w "Czwórce"
Wpisany przez Administrator
piątek, 23 lutego 2018 09:13

     puchar gold

      W pierwszym tygodniu po feriach zimowych nasza szkoła stała się areną rozgrywek sportowych. Przez cztery dni toczyły się rozgrywki o awans na zawody rejonowe w mini koszykówce i w piłce siatkowej. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i po zaciętej rywalizacji trzy drużyny uzyskały awans do dalszej części rozgrywek.

   Zaczęło się od piłki siatkowej. 13 lutego 2018 roku do rywalizacji przystąpiły dziewczęta z rocznika 2002-2004. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch grupach, których zwyciężczynie walczyły o tytuł mistrza powiatu. W grupie wraz z naszą drużyną znalazły się zawodniczki z Siennicy Nadolnej i Siennicy Różanej. W pierwszym meczu zdecydowanie pokonaliśmy konkurentki z Siennicy Różanej, niestety w drugim, po zaciętej walce ulegliśmy Siennicy Nadolnej i pozostała nam rozgrywka o trzecie miejsce w powiecie, w której bez problemu pokonaliśmy zawodniczki z Izbicy. W skład trzeciej drużyny powiatu weszły: Wiktoria Nizioł, Wiktoria Piłat, Laura Olech, Kinga Niećko, Amelia Guziuk, Alicja Chwała, Agnieszka Zacharzyńska, Dominika Brzyszko.

Do zawodów dziewczęta zostały przygotowane przez Grzegorza Madeję Romana Łukaszewskiego i Krzysztofa Sadło.

     Dzień później rywalizowali chłopcy. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch grupach w systemie "każdy z każdym", zwycięscy grup walczyli następnie o tytuł mistrza powiatu. Fazę grupową zwycięsko zakończyły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Krasnymstawie i Szkoła Podstawowa w Siennicy Różanej. W meczu finałowym lepsi okazali się nasi reprezentanci, którzy pokonali rywali w dwóch setach (25:21, 25:8). W składzie mistrzowskiej drużyny znaleźli się: Chruściel Jakub, Jasiński Michał, Kostecki Mikołaj, Kowalski Karol, Lewandowski Sebastian, Piwko Kornel, Solan Szymon, Szuba Paweł, Wdowiak Patryk.

Chłopcy zostali przygotowani przez Waldemara Wożakowskiego,

    W kolejnych dniach w naszej hali sportowej rządziła już koszykówka w wersji mini. W rywalizacji dziewcząt wzięło udział pięć drużyn, w tym oczywiście nasze reprezentantki. Dziewczęta walczyły w grupach, systemem „każdy z każdym”, a zwyciężczynie grupowe spotkały się w finale. Tytuł mistrzowski wywalczyły dziewczęta z „czwórki”, które w meczu o I miejscepokonały zawodniczki z Gorzkowa. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Bodio Paula, Bojarczuk Irena, Kiszczak Oliwia, Kogut Justyna, Korszla Martyna, Kowalczyk Kornelia, Kwiatkowska Gabriela, Lewandowska Zofia, Magier Hanna, Pawłowska Maria, Sędłak Kornelia, Warchulska Oliwia , Piekaś Weronika, Miller Samanta.

     Następnego dnia do rywalizacji przystąpili koszykarze z rocznika z rocznika 2005 – 2007. W rozgrywkach wzięło udział 4 drużyny ze szkół powiatu krasnostawskiego.Chłopcy zagrali systemem „każdy z każdym”. I miejsce i tytuł mistrza powiatu, z trzema wygranymi zajęli koszykarze naszej szkoły. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Droździel Szymon, Haładyj Hubert, Kędziera Mikołaj, Knap Adrian, Kowalski Kacper, Krawczyk Hubert, Pizoń Kamil, Sadowski Adam, Szkoda Filip, Śleboda Piotr, Zieliński Tomasz.

Dziewczęta przygotował Grzegorz Madeja i Roman Łukaszewski a chłopców Waldemar Wożakowski.

 

Wszystkim, naszym reprezentantom gratulujemy i życzymy sukcesów na zawodach rejonowych.

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone