Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Podsumowanie konkursów zorganizowanych przez bibliotekę szkolną w I półroczu roku szkolnego 2017/2018.
Wpisany przez Administrator
piątek, 02 marca 2018 11:54

1W październiku 2017 r., w związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych,zorganizowany został konkurs „Szkolny poliglota”. Wzięły w nim udział klasy czwarte i piąte. Tytuł laureata uzyskali : Julia Żebrowska z kl.VC i Igor Szyszkowski z kl.VC.

„Najaktywniejszą Czytelniczką Października” została Kornelia Fornal, uczennica klasy IIIC.

Podsumowane zostało również czytelnictwo klas w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018.

W klasach II i III Szkoły Podstawowej najaktywniejszymi czytelnikami byli: Kornelia Fornal z kl. IIIC (w pierwszym semestrze przeczytała aż 69 książek, co stanowi absolutny rekord szkoły!), Małgorzata Kluch z kl. IIIB i Jakub Tymicki z kl. IIID.

           W klasach od IV do VII Szkoły Podstawowej najaktywniejszymi czytelnikami okazali się: Gabriela Klus z kl. VIIB, Szymon Rzeźnik z kl. IVC oraz Michał Magier z kl. VIIC.

           W II i III klasach Gimnazjum w I półroczu najaktywniejszymi czytelnikami byli: Alicja Borzęcka z kl. IIA, Krystian Mojski- również z kl. IIA oraz Alicja Chwała z kl. IIIA.

W listopadzie 2017 r. odbył się VI Szkolny Turniej Warcabowy organizowany przez bibliotekę szkolną. Do turnieju przystąpiło 90 uczniów. Rywalizacja przebiegała w trzech grupach wiekowych: klasy I- III SP, klasy IV- VI SP oraz klasy VII SP i II- III Gimnazjum. Mistrzowie z każdej grupy wiekowej walczyli ze sobą o Puchar Dyrektora Szkoły.

Wicemistrzami w grupie wiekowej klas I-III zostali Przemek Pawelec z kl. IIIC oraz Marysia Kowalczyk, uczennica klasy IA. Mistrzem klas I- III został Szymon Boruczenko z kl. IIIB.

W grupie wiekowej klas IV- VI SP wicemistrzami zostali: Filip Strycharczuk, uczeń klasy VA oraz Hanna Magier z kl.VC. Tytuł mistrza w klasach IV- VI SP uzyskał Patryk Pawłowski z kl. IVA.

W grupie klas VII SP oraz II i III Gimnazjum tytuły wicemistrzów uzyskali Hanna Nadolska, uczennica klasy IIA Gimnazjum oraz Jakub Kołyga z klasy IIIA Gimnazjum. Mistrzem został Kacper Krupa z klasy VIIB.

W „wielkim finale” tytuły Wicemistrzów Szkoły i Puchar Dyrektora Szkoły wywalczyli: Kacper Krupa z kl. VIIA oraz Szymon Boruczenko, uczeń kl. IIIB. MISTRZEM SZKOŁY w VI Szkolnym Turnieju Warcabowym został Patryk Pawłowski z klasy IVA.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

1234567

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone