I Ty możesz zostać Królem Dobrych Manier oraz prawdziwym szkolnym Super Kumplem!
niedziela, 04 marca 2018 18:54

0427 lutego w naszej szkole zostały podsumowane działania edukacyjno-wychowawcze związane z promowaniem kultury osobistej, życzliwości, szacunku do innych osób, popularyzacją reguł savoir – vivre’u wśród uczniów i stosowania tych zasad w życiu codziennym. Pierwsza z akcji: „I Ty możesz zostać Królem Dobrych Manier”, skierowana była do młodszych uczniów. Jednym z  jej głównych założeń było zwrócenie uwagi na przestrzeganie zasad dobrych manier na co dzień i korzyści płynące ze stosowania zasad w praktyce.

Kultura osobista jest wizytówką każdego człowieka, znajomości podstawowych zasad współżycia społecznego uczymy uczniów od najmłodszych lat - zarówno w szkole jak i w domu, bo jak wszyscy wiemy - zachowanie zgodne z zasadami dobrego wychowania zjednuje sympatię i szacunek innych ludzi.

W ramach akcji Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Dzień Dobrych Manier, a w klasach IV – VI SP zostały przeprowadzone klasowe plebiscyty, które wyłoniły Króla i Królową Dobrych Manier.Tak więc wyborów dokonywali sami uczniowie, tym razem nauczyciele pozostawili decyzję swoim podopiecznym.

Typując „znawców dobrych manier” -  uczniowie zwracali uwagę na kryteria, które wynikają z zasad savoir – vivre’u.

Laureatami plebiscytu na „Króla i Królową Dobrych Manier 2018” zostali:

• Klasa IV a        - Gabriela Cichosz i Kacper Świstowski
  • Klasa IV b        - Maja Kijuc i Daniel Stal
  • Klasa IV c        - Michalina Haluch i Kacper Domański
  • Klasa IV d        - Aleksandra Kalman i Paweł Medak
  • Klasa V a         - Emilia Barlakowska i Bartłomiej Domański
  • Klasa V b         - Hanna Magier i Adrian Górny
  • Klasa V c         - Kornelia Sędłak i Jan Konaszuk
  • Klasa VI a        - Natalia Kalisz i Kacper Kowalski
  • Klasa VI b        - Maja Fiszer i Łukasz Białas

Laureaci zostali uhonorowani upominkiem oraz dyplomem wręczonymi z rąk pani dyrektor Alicji Kasprzak – Żeżuła, podczas uroczystego apelu.

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania wyników akcji: Bądź kumplem, nie dokuczaj!”, której działania już na stałe wpisały się szkolny program wychowawczo - profilaktyczny. Celem akcji było:

• uświadomienie uczniom, jak krzywdzące mogą być niekoleżeńskie zachowania
  • zachęcanie do reagowania na takie zachowania
  • promowanie przyjaznych postaw koleżeńskich

W ramach akcji w klasach I- III Gimnazjum zostały przeprowadzone wybory na „Super Kumpla” w kategorii koleżanka i kolega. Uczniowie wybierali spośród swoich rówiesników z klasy osoby, które zasługują ich zdaniem na ten zaszczytny tytuł, a więc: w żaden sposób nie dokuczają innym, nie wyśmiewają, nie przezywają, nie poniżają oraz nie robią z nikogo niemiłych żartów, nie stosują przemocy fizycznej, szanują swoich kolegów i pomagają im.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz maskotki promujące akcję Super Kumpel 2018!

Dla wszystkich uczniów będzie to miła pamiątka ściśle związana ze szkołą i własną klasą, bo wyróżnieni zostali przez swoich kolegów i koleżanki.

Sponsorem działań był Urząd Miasta Krasnystaw.

Laureatami plebiscytu zostali:

• Klasa VII a       - Adrianna Dras i Daniel Banaszak
  • Klasa VII b       - Aleksandra Fidecka i Michał Szymoniak
  • Klasa VII c       - Julia Szczepanik i Robert Radomski
  • Klasa II A         - Agata Staszak i Mateusz Kogut
  • Klasa II B         - Julia Strycharczuk i Mateusz Gawiński
  • Klasa III A        - Alicja Chwała i Igor Kostrzanowski
  • Klasa III B        - Kinga Kuczma i Jakub Nowak

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

0102030405060708091113141517181920212223