Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Autor pisze tylko połowę książki, druga połowa należy do czytelnika…”
Wpisany przez Administrator
sobota, 28 kwietnia 2018 18:07

          523 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. To święto pisarzy żyjących w każdym zakątku ziemi; tych z Anglii, Francji, Rosji, Polski i każdego innego kraju. Bez względu na pochodzenie, wiek czy upodobania łączy ich jedna wspólna cecha - miłość do książek, która połączyła także kilku uczniów naszej szkoły. Wzięli oni udział w VII Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym pt. „ Autor pisze tylko połowę książki, druga połowa należy do czytelnika…”. Polegał on na napisaniu pracy literackiej, utworzeniu gry planszowej lub nagraniu filmiku na podstawie wybranej lektury. Uczniom nie brakowało pomysłów, a ich kreatywność została nagrodzona.

Aleksandra Kołodziejczyk, Inga Maciejewska i Michał Magier z klasy VII c nakręcili film na podstawie komedii A. Fredry pt: „ Zemsta” i zajęli I miejsce, zaszczytne II miejsce przypadło w udziale uczniom klasy VI b Adamowi Sadowskiemu, Kacprowi Kowalskiemu oraz Grzegorzowi Gieruli. Chłopcy nakręcili zabawny film na podstawie utworu E. Niziurskiego pt: „ Sposób na Alcybiadesa”. Opiekunem obu grup była p. Anita Iwanicka- Kulibab. Wyróżnieni uczniowie zostali zaproszeni na wręczenie nagród do Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie. Na wstępie odbył się świetny występ kółka teatralnego, następnie finał wręczenia nagród.

Trud włożony w nakręcenie filmu – opłacił się. W przyszłym roku też weźmiemy udział w konkursie. Zachęcamy do tego również innych uczniów , bo to świetna zabawa i niezapomniane wspomnienia.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Inga Maciejewska VII C

12345

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone