MATEMATYCZNE ASY
poniedziałek, 11 czerwca 2018 22:17

01Matematyka towarzyszy nam w każdej sytuacji. W sklepie na zakupach, w banku podczas płacenia rachunków , przy mierzeniu czy ważeniu. Bez matematyki nie moglibyśmy funkcjonować. Stąd tak ważne jest, by już od najmłodszych lat posiąść wiedzę z tej dziedziny. Problemów z matematyką nie mieli uczestnicy Szkolnego Konkursu Matematycznego „As Matematyki”, zorganizowanego dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej.

Do finału konkursu przystąpiło 39 uczniów. Większość świetnie poradziła sobie z nietypowymi zadaniami, co sugeruje, że uczniowie potrafią logicznie myśleć i samodzielnie rozwiązywać różne „zagadki” matematyczne.

Dnia 29 maja zorganizowano uroczysty apel poświęcony królowej nauk - matematyce. Atrakcją apelu była przygotowana przez uczniów kl. I c część artystyczna pt. „Cyfromania”. Podczas spotkania Pani Dyrektor Alicja Kasprzak Żeżuła najlepszym, małym matematykom wręczyła dyplomy i nagrody .

Oto lista zwycięzców i wyróżnionych.

Tytuł „As Matematyki 2018” wywalczyli:

• Maria Kowalczyk – kl. I a
  • Wojciech Dubaj – kl. I b
  • Klaudia Kmieć – kl. I c
  • Jakub Tokarski – kl. I c
  • Hubert Bartnik - kl. I c
  • Piotr Mazurek - kl. I c
  • Iga Bodio – kl. I c
  • Łukasz Żukowski – kl. III a
  • Mikołaj Berezowski   – kl. III b
  • Damian Sawa – kl. III c
  • Michał Błaszczak – kl. III d

Wyróżnienia otrzymali uczniowie:

• Lena Kowalska, Mateusz Jurkowski – kl. I a
  • Wiktoria Wróbel , Milena Franczak, Paulina Staszak – kl. I b
  • Wiktor Droździel, Michał Matysiak – kl. II a
  • Wiktoria Bochyńska, Karolina Magier – kl. III a
  • Karol Śmigasiewicz, Michał Hus – kl. III b
  • Oliwia Dzida, Oliwia Tomczyk, Przemysław Pawelec – kl. III c

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy sukcesów w dalszej karierze uczniowskiej.

Serdeczne podziękowania za udzielenie wsparcia finansowego i ufundowane nagrody składamy:

Urzędowi Miasta Krasnystaw,

Panu Marcinowi Wojewodzie – Prezesowi Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy

oraz

Panu Radosławowi Chmielewskiemu - Prezesowi Zarządu Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie.

R.K.

01020304050607080910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940