Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Miejska uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 16 października 2017 20:00

     0113 października 2017 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyła się uroczystość miejska z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku oprawą tego szczególnego dnia zajęła się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II.

     Święto pracowników oświaty przypomina o szczególnym posłannictwie nauczycieli, których działania wychowują i edukują, ale przede wszystkim wspierają  rozwój dzieci i młodzieży pomagając odkrywać tajemnice świata, rozwijać zdolności, pasje i twórcze zainteresowania.

     Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie przez chór Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II pieśni „Gaude Mater Polonia” pod kierunkiem p. Leszka Darmochwała. Następnie nauczyciele „Czwórki” p. Ewelina Głuchowska i p. Piotr Galiński wprowadzili obecnych w historię i tradycje związane z rolą Komisji Edukacji Narodowej, po czym wprowadzone zostały sztandary ZNP oraz publicznych szkół podstawowych i odśpiewany hymn państwowy.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością:

 • w imieniu pani Teresy Hałas - posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - p. Katarzyna Bojarska i p. Mirosław Księżuk,
 • pan Krzysztof Grabczuk - Wicemarszałek Urzędu Marszałkowskiego,
 • pan Marek Nowosadzki - Przewodniczący Rady Powiatu;
 • gospodarze uroczystości: pani Hanna Mazurkiewicz - Burmistrz Krasnegostawu i pan Krzysztof Gałan - Sekretarz Miasta,
 • pani Justyna Pawlas – inspektor do spraw oświaty przy Urzędzie Miasta,
 • pan Janusz Rzepka – przewodniczący Rady Miasta Krasnegostawu,
 • wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krasnegostawu: pani Krystyna Oleśniewicz,
 • pan Tadeusz Kiciński - przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu Kultury i Turystyki Rady Miasta Krasnegostawu,
 • pani Bożena Gawron - Prezes Powiatowego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Krasnymstawie,
 • pani Urszula Hus – Przewodnicząca Rady Seniorów,
 • pani Małgorzata Antoniak – dyrektor Biblioteki Miejskiej,
 • pan Damiana Kozyrski - Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury
 • dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych
 • emerytowani nauczyciele szkół i przedszkoli,
 • dyrektorzy miejskich szkół podstawowych i przedszkoli,
 • nauczyciele wszystkich placówek, pracownicy administracyjno – obsługowi i przedstawiciele Rad Rodziców.

     Z okazji Dnia Edukacji nauczyciele otrzymali nagrody burmistrza Krasnegostawu i dyrektorów szkół. Ze Szkoły Podstawowej nr 4 wyróżnieni zostali:

     Nagrodą Burmistrza Krasnegostawu: Alicja Kasprzak – Żeżuła; Monika Skrzypa; Barbara Huszcza; Agnieszka Bożko; Barbara Chlebuś; Leszek Darmochwał; Ewelina Głuchowska; Anita Iwanicka – Kulibab;  Dominika Kura; Joanna Kurek; Dorota Rzeczycka – Brodzik

     Nagrodą Dyrektora Szkoły: Jolanta Dworucha; Piotr Galiński; Jolanta Garbal; Iwona Grzywna; Lucyna Kłosowska-Raczyńska; s. Irena Kocieł; Teresa Kubina; Renata Kwiecień; Maria Liśkiewicz; Roman Łukaszewski; Grzegorz Madeja; Grażyna Mąka; Magdalena Nawrocka; Katarzyna Pocińska; Agnieszka Rybczyńska – Manachiewicz; Elżbieta Saj – Gilewska; Dorota Szewczak; Joanna Szewczuk; Sylwia Szymańska; Kazimiera Włodarczyk; Jolanta Wołos; Waldemar Wożakowski; Małgorzata Wróbel

     W imieniu nagrodzonych głos zabrała dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II pani Alicja Kasprzak – Żeżuła, która podziękowała władzom samorządowym za dostrzeganie trudów pracy nauczycielskiej, wspieranie, motywowanie i nagradzanie oraz za to, że w różny sposób przyczyniają się do bardzo dobrego funkcjonowania oświaty w naszym mieście. Wszystkim pracownikom oświaty życzyła pomyślności osobistej, ludzkiego szacunku i pomnażania sukcesów.

     W imieniu gospodarzy, nauczyciele prowadzący uroczystość, życzyli pedagogom, aby podejmowane każdego dnia wyzwania przynosiły zawodowe spełnienie, a przekazywane wartości przyczyniały się do rozwoju młodych mieszkańców Krasnegostawu.

    Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna – spektakl „Zemsta” połączony z występem chóru szkolnego - przygotowana przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II pod kierunkiem pań: Anity Iwanickiej – Kulibab i Sylwii Szymańskiej; oprawą muzyczną – zajął się pan Leszek Darmochwał, zaś o scenografię zadbała pani Magdalena Nawrocka.

01020304050607080910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758606162

Foto: Stanisław Kliszcz (dziekujemy)

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone