Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Dzień Prymusa 2018 - Stypendia, nagrody i wyróżnienia dla uczniów z najwyższymi wynikami w nauce!
Wpisany przez Administrator
piątek, 09 marca 2018 21:43

     057 marca 2018 roku pod hasłem „Bądźcie światłem, które świeci w mrokach obojętności i egoizmu” odbył się w naszej szkole po raz kolejny „Dzień prymusa” – czyli spotkanie władz miasta, rodziców i nauczycieli z uczniami, którzy wykorzystali swój talent do nauki i zdobyli wysokie średnie. Wyróżnionym za wysokie wyniki w nauce uczniom towarzyszyli rodzice oraz zaproszeni goście, wśród których byli: burmistrz Krasnegostawu - pani Hanna Mazurkiewicz, przewodniczący Rady Miasta - pan Janusz Rzepka, zastępca przewodniczącego KomisjiOświaty,Kultury i Kultury Fizycznej - pan Grzegorz Brodzik, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Bożena Dąbrowska, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców - pan Marcin Wojewoda.

     Po powitaniu gości, dyrektor szkoły – pani Alicja Kasprzak –Żeżuła pogratulowała uczniom sukcesów, stwierdzając, że prymusi są chlubą i dumą naszej szkoły, ponieważ rozsławiają i godnie reprezentują placówkę na zewnątrz. Stwierdziła, że dla takich uczniów warto podejmować trud rozwoju szkoły oraz starania nauczycielskiej pracy zawodowej, której rezultaty można zauważyć po osiągnięciach wychowanków. Podziękowała również nauczycielom, którzy podczas codziennej pracy wyłaniają ,,diamenty” i ,,szlifują je”. Zwracając się do władz miasta, pani dyrektor podziękowała za starania, które sprawiają, że młodzież „Czwórki” podejmuje różne wyzwania bez żadnych kompleksów. Startuje w konkursach, olimpiadach, zawodach i wygrywa je, przysparzając tym dumy społeczności lokalnej i przyczyniając się do rozsławiania miasta. Składając gratulacje rodzicom, pani dyrektor podziękowała za wkład pracy, zaangażowanie w edukację, a przede wszystkim wychowanie uczniów i stwierdziła, że nic tak nie cieszy serca rodziców jak sukcesy własnych dzieci. Wyraziła radość, że rodzice wypełniają testament patrona szkoły - św. Jana Pawła II, który powiedział: „Tros­ka o dziec­ko jest pier­wszym i pod­sta­wowym spraw­dzianem sto­sun­ku człowieka do człowieka”. 

     W dalszej części spotkania głos zabrała pani burmistrz, która przed wręczeniem stypendiów Burmistrza Krasnegostawu pogratulowała sukcesów uczniom i podziękowała pedagogom za owocną pracę.

Stypendia Burmistrza Krasnegostawu otrzymali:

z klas IV – VI:

 • Michał Kosmowski,
 • Tomasz Zieliński,
 • Oliwia Górecka,
 • Adam Sadowski,
 • Dominik Marciniec,
 • Michał Zwolak,
 • Zofia Lewandowska,
 • Bartosz Kędzierski,
 • Aleksandra Kalman;

 

z klas VII:

 • Zuzanna Kucharczyk,
 • Przemysław Błaszczak,
 • Paweł Szuba,
 • Maciej Pociński,
 • Michał Szymoniak

 

z klasy II i III gimnazjum:

 • Maria Bojarczuk,
 • Mateusz Gawiński,
 • Kacper Szkoda,
 • Martyna Łusiak,
 • Olga Jastrzębska,
 • Adrian Kasprzak,
 • Filip Pitura.

 Serdecznie gratulujemy!

 W dalszej części uroczystości pani dyrektor wręczyła stypendia Dyrektora Szkoły. Otrzymali je:

z klas IV – VI:

 • Anna Błaszczak,
 • Kamil Radecki,
 • Filip Szkoda,
 • Maja Fornalska,
 • Igor Szyszkowski,
 • Dawid Mąka,
 • Wiktoria Rapa,
 • Kacper Świstowski,
 • Aleksandra Pieróg,
 • Amelia Boruczenko,
 • Anna Borzęcka,
 • Kacper Kowalski,
 • Natalia Szymańska,
 • Hanna Magier,
 • Mikołaj Szewczak,
 • Aleksandra Garbal,
 • Marcelina Kliszcz;

 

z kl. VII oraz II i III gimnazjum:

 • Aleksandra Kołodziejczyk,
 • Patrycja Szuryga,
 • Julia Strycharczuk.

 

Dyplomy prymusa i nagrody książkowe otrzymali:

z klas IV – VI:

 • Gabriela Cichosz,
 • Ola Korczyńska,
 • Julia Czystowska,
 • Justyna Kogut,
 • Eliza Dega,
 • Dominik Kiciak,
 • Iga Moń,
 • Kinga Berbeć,
 • Emilia Dega,
 • Marcelina Głuchowska;

 

z klas VII i gimnazjalnych:

 • Błażej Mazurek,
 • Jagoda Jarmuł,
 • Alicja Borzęcka,
 • Julia Kwiecińska,
 • Natalia Soczyńska,
 • Łukasz Szymczyk.

 

Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie podziękowali pani burmistrz – Hannie Mazurkiewicz, przewodniczącemu Rady Miasta – panu Januszowi Rzepka oraz dyrektor szkoły – pani Alicji Kasprzak – Żeżuła za ufundowane stypendia, wręczając kwiaty i pamiątkowe dyplomy.

Dla wszystkich uczniów piękne dedykacje przygotowali soliści zespołu „Jak zawsze” pod kierunkiem pana Leszka Darmochwała. Uwieńczeniem uroczystości było przedstawienie „Legenda o panu Twardowskim”. Młodzi artyści przenieśli widzów do bajkowego, magicznego świata, w której diabelska intryga czarownic przegrywa z dobrem i miłością.

W części artystycznej wystąpili:

 • Pan Twardowski - Mateusz Mazurek
 • Rokita - Jakub Wojewoda
 • Przybłęda - Natalia Szymańska
 • Karczmarka - Aleksandra Krzyżak
 • Magik - Miłosz Garbiński
 • Czarownice - Lena Skrzypiec, Maja Szewczuk, Julia Ragan, Emilia Kowalczyk
 • Czarownica (Krasawica) - Zuzanna Świstowska
 • Szlachcic I - Kacper Korzeniowski
 • Szlachcic II - Kacper Kowalczyk
 • Anioł I - Emilia Barlakowska
 • Anioł II – Karol Kornicki

Spektakl przygotowany i zrealizowany został przez uczniów klasy Va pod kierunkiem pani Iwony Sąsiadek. O oprawę plastyczną zadbała pani Magdalena Nawrocka.

Serdecznie dziękujemy!

010202a03040505a05b0607080910111213141516171820212223242526272829303132333435363738394041424344

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone