Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Pamiętamy o naszych bohaterach
Wpisany przez Administrator
piątek, 20 kwietnia 2018 10:59

6W tym roku obchodzimy 78 rocznicę zbrodni katyńskiej. Co roku nasza szkoła organizuje i angażuje się w różne wydarzenia, mające na celu upamiętnienie około 22 tysięcy Polaków zamordowanych przez Związek Radziecki podczas II wojny światowej. W szkole, na drugim piętrze została zorganizowana wystawa o tematyce mordu katyńskiego. Samorząd Uczniowski przygotował audycję, z której mogliśmy dowiedzieć się więcej o zbrodni dokonanej na naszym narodzie oraz wysłuchać "Ballady Katyńskiej" Jacka Kaczmarskiego.

W czwartek, 12 kwietnia, uczniowie klasy 2B udali się do Ogrodu Biblijnego Jana Pawła II przy kościele św. Franciszka Ksawerego. Tam przeprowadzili drobne prace porządkowe, zapalili znicz przy pomniku poległych w Miednoje i Katyniu mieszkańców Krasnegostawu i okolic: Grzegorza Kościuka, Stanisława Ponarskiego, Józefa Sidora i Franciszka Rzepki. Walczyli oni o niepodległość Polski, brali udział w Wojnie Obronnej 1939 roku i zostali bestialsko zamordowani przez Sowietów w kwietniu 1940 roku. Pochodzili stąd i nigdy nie możemy o nich zapomnieć.

Następnego dnia, 15 kwietnia, w parafii św. Franciszka Ksawerego odbyły się miejskie obchody 78. rocznicy zbrodni katyńskiej. Nasza szkoła była na nich reprezentowana przez poczet sztandarowy i delegację Samorządu Uczniowskiego.

123456

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone