Wycieczki i rajdy
Poznajemy legendy naszego regionu
poniedziałek, 11 grudnia 2017 10:13

06  W dniu 28.11.2017 uczniowie klas III b i III c uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza i Nowej Dęby. Najpierw trzecioklasiści zwiedzili piękny Sandomierz: z ratuszem na rynku, piękną wieżą, zbrojownią oraz zamkiem . Podziwiali panoramę na Wisłę rozciągającą się ze wzgórza zamkowego.

Grudniowa wycieczka klasy I c do Wioski Św. Mikołaja w Bałtowie
niedziela, 10 grudnia 2017 14:05

08Czy grudzień to dobry czas na szkolną wycieczkę? Okazuje się, że tak, ale wszystko zależy od miejsca i celu. W dniu 8 grudnia dzieci z klasy I c udały się do Bałtowa na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Niezwykłą przygodę rozpoczęły od ścieżki dydaktycznej Jura Parku, przy której ustawione są naturalnej wielkości modele ponad 100 dinozaurów.

"Warszawskie spotkania z historią"
niedziela, 29 października 2017 20:41

0126 października uczniowie klas siódmych, 2B, 3A i 3B gimnazjum wraz z opiekunami: p. Anitą Iwanicką-Kulibab, p. Martą Cięcierą, p. Justyną Ślusarczyk i p. Piotrem Galińskim pojechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

O godzinie 6:00 wszyscy zebraliśmy się na parkingu szkolnym, następnie wsiedliśmy do autokaru i wyjechaliśmy do stolicy o godzinie 6:15. Po około czterech godzinach podróży dotarliśmy przed budynek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, znajdujący się w centrum Warszawy. Około godziny 10:30 weszliśmy do Sejmu. Po rutynowej kontroli i wizycie w szatni naszą grupę przywitał przewodnik.

Jesienne wyprawy
wtorek, 24 października 2017 10:11

10Mimo zmiennej aury jesienna pogoda zachęca do wycieczek i odwiedzania ciekawych miejsc. W październiku uczniowie klasy IB i IIA edukacji wczesnoszkolnej wybrali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Fabryki ozdób choinkowych SILVERADO w Józefowie koło Otwocka. Podczas wycieczki podziwiali zbiór liczący około 6 tysięcy bombek choinkowych, poznali etapy powstawania delikatnych, kruchych i niezwykle bajecznie kolorowych, bożonarodzeniowych ozdób.

Tropem żółwia łosia i żurawia.
poniedziałek, 23 października 2017 11:20

17W październiku uczniowie klas III b i III c wyjechali na wycieczkę przyrodniczą do Poleskiego Parku Narodowego. Po dotarciu do Urszulina uczniowie wyruszyli na najstarsza w PPN ścieżkę dydaktyczną „ Dąb Dominik”.

Podczas marszu po torfowisku słuchali opowieści o historii, powstaniu i najważniejszych zadaniach PPN. Obserwowali unikatową roślinność bagienną. Dotarli do pomnika przyrody „Dąb Dominik”. Na trasie obserwowali unikalną przyrodę, dowiedzieli się co to są grądy oraz „ splaja”. Wędrowali kładkami po częściowo zarośniętym bagienną roślinnością jeziorze Moszne.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>