Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 
Jesienne wyprawy
Wpisany przez Administrator
wtorek, 24 października 2017 10:11

      10Mimo zmiennej aury jesienna pogoda zachęca do wycieczek i odwiedzania ciekawych miejsc. W październiku uczniowie klasy IB i IIA edukacji wczesnoszkolnej wybrali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Fabryki ozdób choinkowych SILVERADO w Józefowie koło Otwocka. Podczas wycieczki podziwiali zbiór liczący około 6 tysięcy bombek choinkowych, poznali etapy powstawania delikatnych, kruchych i niezwykle bajecznie kolorowych, bożonarodzeniowych ozdób.

Jednak najwięcej emocji dostarczyły warsztaty na których to uczniowie samodzielnie projektowali i ozdabiali bombki swoich marzeń. Emocje towarzyszyły wszystkim również podczas wyboru i zakupu bombek- pamiątek. W drodze powrotnej po długiej i pełnej wrażeń podróży wszyscy chętnie zajadali smakowite pierogi w restauracji Jakubowa Izba. Do domu wróciliśmy zdrowi i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.                                                                                                                                                              

      Na jesienną pluchę -najlepsza jest ciekawa książka. Takiej rady posłuchali uczniowie klasy IB ,którzy 19 października wybrali sie do Miejskiej Biblioteki Publicznej dla dzieci w Krasnymstawie. Na miejscu bibliotekarka Pani Monika Kulawczuk zapoznała uczniów z funkcjonowaniem biblioteki, zasadami   korzystania z jej zbiorów oraz co zrobić?, by zostać czytelnikiem. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach bibliotecznych, wysłuchały przygód Krówki Matyldy, rozwiązywały zagadki związane z bohaterami książek dla dzieci, oglądały przykładowe książeczki o interesującej je tematyce. Zajęcia w bibliotece były bardzo ciekawe, niektórzy zdecydowali się na częstsze korzystanie z jej zasobów.

BC

0102030405060708091011121314151617181920212223242526272829

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone