Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Z komisariatu wprost na kręgle - Vc na wycieczce w Lublinie
Wpisany przez Administrator
piątek, 01 czerwca 2018 19:53

     0124 maja 2018r.  o godz. 8:45 kl. Vc pojechała na wycieczkę do Lublina. Wycieczka była zorganizowana przez wychowawcę, p. Martę Cięcierę. Zamiast zwykłych lekcji udaliśmy się na zwiedzanie miasta i odkrywanie tajemnic Escape Room'u.

    Ddy dojechaliśmy na miejsce i rozprostowaliśmy nogi, udaliśmy się na lubelskie Stare Miasto, do Let me Out (ta atrakcja polega na tym, że uczestnicy zabawy próbują wydostać się z zamkniętego pokoju w 60 min). Nasza klasa była w pokojach takich jak: Kraina Czarów, Psychiatryk, Skarbiec, Gabinet Marszanda, Dziupla Złodziei czy Komisariat. Zagadki w poszczególnych pokojach były trudne, a zegar, który odliczał czas wywoływał w nas napięcie, lecz dzięki współpracy w grupach wyszliśmy w godzinę lub kilka minut po czasie.

    Gdy wszyscy wyszli z escape room’ów udaliśmy się do galerii „Tarasy Zamkowe”, aby coś zjeść i „zwiedzić’’ sklepy , które najbardziej przyciągały naszą uwagę. O godz.12:45 zebraliśmy się na zbiórce i poszliśmy do kręgielni „Masters Bowling & Bilard”. Graliśmy w kręgle w pięcioosobowych grupach i świetnie się razem bawiliśmy. Po pewnym czasie uwagę chłopaków (a później i dziewczyn) zaczęły przyciągać automaty, na których graliśmy w np. air hockeya (do gry używany jest specjalny stół, a jego powierzchnia pokryta jest otworami, przez które wydmuchiwane jest powietrze. Powstaje przy tym poduszka powietrzna, na której krążek ślizga się bez kontaktu z podłożem).

    Po udanej zabawie przeszliśmy się po dachu tarasów. Z góry widać było Zamek. Zrobiliśmy sobie tam pamiątkowe zdjęcia i wróciliśmy w stronę parkingu, na którym stał nasz autobus, a on zabrał nas z powrotem do Krasnegostawu i pod szkołąna parkingu byliśmy ok.15:30.

    Wszystkim bardzo podobała się wycieczka i już z niecierpliwością czekamy na kolejną.

                                                                                                                   Zofia Lewandowska Vc

0102030405060708091011121314151617181920

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone