Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

KRAKÓW – ZAKOPANE II B JUŻ ZNANE!
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 11 czerwca 2018 20:37

0128 maja br. uczniowie klasy 2b gimnazjum i kilka osób z klasy 2a i 3a wyjechało na trzydniową zieloną szkołę do Zakopanego i Krakowa. W zastępstwie pani Anity Iwanickiej- Kulibab kierownikiem wycieczki była pani Dominika Kura, oprócz niej naszymi opiekunami byli pan Grzegorz Madeja i pani Teresa Kubina.

Po zbiórce o godzinie 7.00 na parkingu PSP nr 4 i długiej jeździe autokarem, około 15.40 dotarliśmy do pierwszego punktu wycieczki po Zakopanem - Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Dokładnie obejrzeliśmy kościół i niesamowitą kaplicę oraz piękne witraże, a następnie udaliśmy się na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Pilot wycieczki opowiedział nam o pochowanych tam historycznych postaciach, po czym skierowaliśmy się w stronę Krupówek, gdzie mieliśmy godzinę wolnego czasu.

Potem udaliśmy się do ośrodka Stasikówka w Poroninie. Tam o 18.00 czekała na nas obiadokolacja. Następnego dnia zjedliśmy śniadaniu o godz. 7.30 i wybraliśmy się na szlak prowadzący na Gąsienicową Halę. Trasa była dość trudna, ale za to widoki zapierały dech w piersiach. Pomimo tego, że w drodze powrotnej złapała nas burza, udało się nam szczęśliwie dotrzeć z powrotem do autokaru, a następnie do miejsca zakwaterowania na obiadokolację. Kolejnym punktem w planie były termy w Szaflarach, gdzie miło spędziliśmy czas, relaksując się po wyczerpującej wyprawie w góry. Do ośrodka wróciliśmy około 20.00.

Trzeci dzień był dniem wyjazdu - zjadłszy śniadanie, opuściliśmy Stasikówkę i udaliśmy się w stronę Krakowa. Czekała tam na nas pani przewodnik, z którą przemierzyliśmy drugą stolicę Polski – od dziedzińca Wawelu, przez Uniwersytet Jagielloński, Pomnik Grunwaldzki, Sukiennice, Kościół Mariacki, Bramę Floriańską, Barbakan aż po Rynek. Nasz wyjazd poprzedziła godzina wolnego czasu, spędzona na przepięknej starówce Krakowa. Stamtąd udaliśmy się już prosto do Krasnegostawu. Przed szkołę dotarliśmy około 21.00.

Wszyscy zmęczeni długą podróżą, lecz zadowoleni i przepełnieni pięknymi wspomnieniami, udaliśmy się do domów.

                                                                                                                                               Kacper Szkoda IIB

010203040506070809101112

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone