Wydarzenia kulturalne
Teatr Kukiełkowy ,,Tomcio’’
niedziela, 28 stycznia 2018 09:31

2Dnia 24 stycznia 2018r. do naszej szkoły zawitał Teatr Kukiełkowy "Tomcio" z Nowego Sącza z przedstawieniem "Krowa Kłamczucha". Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy Paulinki oraz innych bajkowych bohaterów. Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawierało w sobie przede wszystkim naukę, że nie warto okłamywać bliskich i zachowywać się niegrzecznie wobec innych. Krowa Kłamczucha przeprosiła za swoje występki i tym samym wzbudziła sympatię wśród dzieci. Po spektaklu dzieci nagrodziły miłych bohaterów gromkimi brawami.

Zelektryzowani, czyli czary-mary i alchemia
czwartek, 25 stycznia 2018 09:21

04Uczniowie klas trzecich mieli możliwość obejrzeć dn. 17 I 2018 r. niezwykłe pokazy naukowe grupy animatorów o nazwie „Zaelektryzowani”.  Zaprezentowali oni spektakl  pt. „Epidemia, czary mary i alchemia”. Grupa specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawienie Znteraktywnych spektakli. W sposób bardzo ciekawy i widowiskowy animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczno–chemiczne.

"PLANSZÓWKI" - to nie wychodzi z mody
wtorek, 23 stycznia 2018 12:17

0419 stycznia w PSP nr 4 odbył się ostatni w styczniu - już trzeci - wieczór gier planszowych, organizowanych przez grupę uczniów klasy II B , w ramach projektu gimnazjalnego. Na przybyłych czekał słodki poczęstunek oraz wiecznie popularne gry, takie jak szachy, warcaby, chińczyk, mafia, uno czy  rummikub.

Wchodząc na stołówkę szkolną w piątkowy wieczór, mogliśmy zobaczyć uczniów w różnym wieku, spędzających miło czas. Były wielkie wygrane,tycie porażki i niemałe zaskoczenia! Razem przybyło około 30 osób z klas 1-7 podstawówki aż po II gimnazjum.

KARNAWAŁ – czas radości i zabaw
wtorek, 23 stycznia 2018 09:02

1715 stycznia odbyły się w klasach I – III zabawy choinkowe. Dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów bajek. W niektórych klasach wybierano KRÓLOWĄ I KRÓLA BALU. Muzyka grała bardzo głośno. Wszystkie sale były pięknie udekorowane. Migały nawet dyskotekowe światełka. Rodzice zadbali o pyszny poczęstunek. To były super karnawałowe zabawy!

Teatr na szklanym ekranie
niedziela, 21 stycznia 2018 20:57

311 stycznia cztery chętne klasy skorzystały z oferty iTeatru w ramach projektu TVP i obejrzały pierwszą noworoczną transmisję spektaklu dla dzieci. Tym razem Teatr Lalek Arlekin w Łodzi zaproponował najmłodszym widzom „Królewnę z drewna”. Ta barwna, wierszowana bajka to doskonała propozycja edukacyjna, która uczy odróżniać dobro od zła, zachęca do zgłębiania tajników przyrody. Oprawa muzyczna i kolorowa scenografia dopełniły całości i wpłynęły na żywe reakcje zadowolonych dzieci.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>