Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Super lekcja języka francuskiego w klasie III D
Wpisany przez Administrator
wtorek, 10 kwietnia 2018 08:19

     5Dnia 06.04.2018 w klasie III D odbył się Dzień Języka Francuskiego.W ramach obchodzonego niedawno miesiąca frankofonii, naszymi gośćmi byli rodzice uczennicy Hani Champenois. Jej tato - rodowity Francuz,   oraz mama - absolwentka romanistyki, przeprowadzili ciekawą lekcję.

 

      Z ich ust usłyszeliśmy piękne brzmienie języka francuskiego. Również Hania zademonstrowała swoje umiejętności - wyrecytowała nam po francusku bajkę La Fontena „Kruk i lis”. Bardzo się wszystkim podobało. Może w klasach starszych podejmiemy naukę tego języka J. Pierwsze działania w tym kierunku już poczyniliśmy, ponieważ potrafimy się przedstawić, znamy liczebniki do 10, oraz kojarzymy już kilka innych francuskich słówek.

     Rodzice Hani również w ciekawy sposób opowiadali o tym, w jak wielu rejonach świata mówi się w języku francuskim. Słuchaliśmy o specjałach kuchni francuskiej. Dowiedzieliśmy się jakie są podobieństwa i różnice w systemie edukacyjnym w Polsce i we Francji. Najbardziej zazdrościliśmy naszym francuskim rówieśnikom tego, że co dwa miesiące nauki mają dwa tygodnie ferii! J

    Taka lekcja bardzo nam się podobała!

GM

123456789

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone