Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Niecodzienna lekcja w I c
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 18 czerwca 2018 13:22

5       Dnia 15 czerwca w klasie I c pojawił się niecodzienny gość. Była nim Jadee, studentka z Chin, która poprowadziła ciekawe i interesujące zajęcia. Podczas spotkania Jadee opowiedziała o sobie i swoim kraju. Mówiła m.in. o tym, jak wygląda nauka w jej kraju, o potrawach i sposobach ich przygotowania, o zasadach chińskiej kaligrafii. Zapisała po chińsku imiona dzieci, uczniowie poznali kilka słów i zwrotów w języku chińskim. Swoją opowieść Jadee urozmaiciła chińską bajką o Księżycu.

     Spotkanie przyczyniło się do poznania przez uczniów egzotycznej kultury Chin i na pewno wywarło duże wrażenie na dzieciach, które z uwagą i zaciekawieniem słuchały zaproszonego gościa. Zajęcia były też okazją do porozmawiania z gościem po angielsku.

     Bardzo dziękujemy pani Ewie Łubińskiej, mamie Emilki , za zorganizowanie spotkania oraz nieocenioną pomoc podczas tłumaczenia z języka angielskiego, którym posługiwała się Jadee.

R.K.

12345678

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone