Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!
Wpisany przez Administrator
niedziela, 01 lipca 2018 09:13

     058 czerwca w naszej szkole odbył się happening czytelniczy, podczas którego nastąpiło bicie rekordu czytania w jednym momencie. To największa akcja czytelnicza w Polsce pod hasłem: „Jak nie czytam, jak czytam.”, w której my, jako społeczność szkolna, wzięliśmy udział. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promocja czytania książek wśród uczniów i inicjowanie mody na częstsze sięganie po książki. Akcja miała w naszej szkole wymiar dobrowolny i bez przymusu. Każdy, kto chciał się do niej przyłączyć, miał zadanie przynieść do szkoły książkę, którą będzie tego dnia dnia czytał w gronie swoich kolegów.

     Na apel odpowiedziało 202 uczniów i kilkunastu nauczycieli.

    O godzinie 10.00 wszyscy chętni zebrali się w sali gimnastycznej, zajęli wygodne do czytania pozycje, ucichli…i po prosu czytali. Następnie mogli pochwalić się swoją książką siedzącym najbliżej kolegom. Niektórzy odpowiadali starszym uczniom (kręcącym filmik) na pytania „dlaczego lubią czytać”. Wszyscy pomachali do kamery swoimi książkami i wspólnie wykrzyczeli hasło akcji.

     Dalsza część akcji odbywała się na przyszkolnych trawnikach, gdzie w ciszy i w gronie klasowych rówieśników można było przenieść się w świat książkowych bohaterów.

     Dziękuję za współpracę osobom zaangażowanym w organizację (dość spontaniczną w tym roku) akcji w naszej szkole.

MS

010203040506070809101112131415161718192021

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone