Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

VI C ,,Śladami króla Stasia”
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 01 października 2018 11:04

23(dla niezorientowanych Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego smile )

      25.09.2018r. godz.5.50 /rano oczywiście !!!/, klasa VIC spotkała się przed szkołą. Nasza wychowawczyni p. Marta Cięciera sprytnie sprawdziła obecność i wyruszyliśmy do stolicy na jednodniową wycieczkę.

      Po kilkugodzinnej podróży przywitała nas zatłoczona Warszawa. Od razu zajechaliśmy pod Łazienki Królewskie nazywane "najszczęśliwszym miejscem w Warszawie", to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta założona w XVII wieku.

Tworzą ją zabytki i historyczne ogrody. Tutaj poczekaliśmy na przewodnika. Zwiedziliśmy Pałac na Wyspie - to jeden z najcenniejszych polskich zabytków w stylu klasycystycznym, z Królewską Galerią Obrazów. Podeszliśmy pod Pomnik Chopina, gdzie odbywają się letnie koncerty. Recitale te mają w Łazienkach długą tradycję i cieszą się dużą popularnością zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Warszawy.

      Łazienki Królewskie to miejsce gdzie można odpocząć, obserwując przyrodę, oraz pogłębić znajomość oświeceniowych idei.

      Po długim spacerze na świeżym powietrzu wyruszyliśmy do Zamku Królewskiego jednego z najważniejszych symboli w stolicy. Zabytek nie jest jedynie punktem, gdzie warto zrobić sobie zdjęcie, ale kryje w sobie wiele atrakcji. Zwiedziliśmy sale, gabinety , apartamenty i pokoje królewskie. Zamek ma niesamowity urok. Dziewczyny wyobrażały dobie, że są księżniczkami przechadzającymi się po przepięknych wnętrzach a chłopcy widzieli się jako waleczni książęta na białych koniach. Zmęczeni i głodni kilkugodzinnym zwiedzaniem dotarliśmy na upragnioną pizzę. Następnie mieliśmy chwilę wolnego, zobaczyliśmy Pomnik Syreny oraz Pomnik Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników powstania warszawskiego. O godz.18 wyjechaliśmy do Krasnegostawu.

       Około 22.00 tłum stęsknionych rodziców przywitał nas przed szkołą.

Piotr Czwórnóg i Kamil Radecki kl.VI C

01020304050607080910111213141516171819202122232425

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone