Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2018 - zbiórka w szkole zakończona!
Wpisany przez Administrator
czwartek, 03 stycznia 2019 09:14

          PDPZ-logo

        W listopadzie i na początku grudnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny czynnie włączyli się do udziału w akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Wielka zbiórka na rzecz potrzebujących rodzin organizowana jest co roku przez Główny Społeczny Komitet Organizacyjny przy Polskim Radio S.A. i Telewizji Polskiej S.A. oddział w Lublinie. Podobnie jak w roku ubiegłym honorowy patronat nad zbiórką objęła: małżonka Prezydenta RP - Agata Kornhauser-Duda, a duchowy - ks. Abp Stanisław Budzik

            W naszej szkole akcja prowadzona jest już od wielu lat lat, zawsze przed świętami Bożego Narodzenia, z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. W szkole, z numerem 155, zarejestrowany został Terenowy Sztab Akcji. Wolontariuszami zostali: P. Galiński – przewodniczący sztabu, E. Głuchowska, A. Bożko, a czynnie pomagali nam przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W akcji wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z nauczycielami. Dzieci z klas I-III SP dary przekazywały wychowawcom, którzy dostarczali je do punktu zbiórki. Każdy, kto przyniósł pomoc rzeczową otrzymał pamiątkowe słoneczko, a jego nazwisko zostało zamieszczone na szkolnej stronie internetowej na specjalnej „Złotej Liście Darczyńców – Przyjaciół Dzieci”.

             W dniu 13.12.2018r. zakończyła się zbiórka odzieży, zabawek, środków czystości i artykułów spożywczych. Dary zostały komisyjnie zważone, posegregowane. Zespół wolontariacki w składzie: Kamila Stacharska, Olaf Staszak, Adam Sadowski, Kacper Kowalski, Mikołaj Zdybel pod opieką pani Agnieszki Bożko i przewodniczącego sztabu przygotował dary do przekazania.

W środę, 2 stycznia, zebraną odzież i żywność przekazaliśmy pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie. Stąd trafią do dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia.

Dodać należy, że pomagamy dzieciom z naszego miasta, a zgodnie z celami tegorocznej akcji także osobom starszym mniej zaradnym i opuszczonym. Dary pozostaną w Krasnymstawie.

Dzięki ofiarności, zrozumieniu i chęci pomocy udało się w tym roku zebrać w szkole ponad 246 kg darów, w tym:

90 kg żywności długoterminowej i słodyczy oraz

ponad 156 kg odzieży, zabawek i innych artykułów przydatnych w gospodarstwie domowym.

            To jeden z najlepszych wyników jeśli chodzi o coroczne zbiórki w naszej szkole w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę!, choć nie o rekord walczymy. Liczy się przecież najbardziej chęć pomocy innym, otwartość na los drugiego człowiek, dobre serce, wrażliwość, . Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom: Uczniom, Rodzicom, Wychowawcom i Wolontariuszom, którzy włączyli się do zbiórki w jakiejkolwiek formie, przekazując dary indywidualnie i organizując zbiórki klasowe, pomagając w zbiórce najmłodszym, czy pracując przy segregacji darów.

Nasza tegoroczna Słoneczna Lista Darczyńców

P. Galiński – przewodniczący Szkolnego Sztabu Akcji

0001000201020304050607

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone