Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Dobry początek wakacji
Wpisany przez Administrator
piątek, 05 lipca 2019 20:32

                  14W dniach 24 – 28 czerwca 2019r. w naszej szkole odbyły się półkolonie letnie zorganizowane dla najmłodszych uczniów.  Do wypoczynku zakwalifikowano 30 dzieci z klas I - III. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Teresa Kubina, Maria Liskiewicz. Kierownikiem wypoczynku była pani Małgorzata Wróbel.

Dzieci przebywały na półkoloniach przez pięć dni, w godzinach od 8.00 - 9.00 do 14.00, a w dniu dłuższej wycieczki do godz. 17.00. Miały zapewnione drugie śniadanie lub prowiant na wycieczkę, obiad składający się z zupy i drugiego dania oraz wodę do picia.

Program półkolonii był bogaty, pełen atrakcyjnych propozycji spędzania wolnego czasu. Każdego dnia zajęcia odbywały się według planu. Dzieci wyjeżdżały do Wólki Bieleckiej na zabawy integracyjne w „Grodzie Słowiańskim”. Tam miały okazję poznać życie dawnych Słowian, budowle i umocnienia. Uczyły się strzelać z łuku i poznawały rzemiosła wykonywane w dawnych czasach. Uczyły się pląsów, tańczyły dawne tańce i bawiły się pod opieką animatorów.

          Pod hasłem dnia „Odkrywamy tajemnice”, dzieci uczestniczyły w zajęciach z kodowania i programowania w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie. Spotkały się z bibliotekarzem i wysłuchały informacji o księgozbiorach biblioteki. Rozmawiały o swoich zainteresowaniach czytelniczych i o szanowaniu książek. W tym dniu następnym punktem wycieczki były Podziemia Kredowe. Uczestnicy zwiedzali je z przewodnikiem. Wysłuchali wielu legend związanych z tym miejscem oraz zdobyli wiedzę o wydobywaniu kredy w Chełmie.

          Podczas półkolonii odbyła się również całodzienna wycieczka do Kazimierza Dolnego. Dzieci zwiedzały miasto jeżdżąc ekobusikami. Podczas jazdy słuchały opowieści przewodnika o historii Kazimierza Dolnego oraz legend związanych z miastem. Poznawały najciekawsze miejsca i zabytki. W czasie przerwy w przejażdżce spacerowały po „Korzeniowym Dole”. Na kazimierskim rynku oglądały najpiękniejsze kamieniczki i kupowały pamiątki. Pobyt w Kazimierzu Dolnym zakończył się spacerem wzdłuż Wisły.

Dużo radości sprawiła dzieciom wycieczka do lasu w Jaślikowie. Na miejscu czekała na nas pani leśnik, która przypomniała zasady zachowania w lesie. Następnie poprowadziła dzieci ścieżką dydaktyczną do rezerwatu „Wodny Dół”. Opowiadała o gospodarce leśnej oraz o zwierzętach i roślinach, jakie można zobaczyć w rezerwacie. Wygłosiła pogadankę na temat „Bezpiecznego grzybobrania” i „Ochrony przyrody leśnej”. Spotkanie z panią leśnik zakończyło się w „leśnej szkole”, gdzie dzieci uczyły się rozpoznawania różnych gatunków drzew. Następnie na leśnej polanie urządzono piknik. Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz grach ruchowych.

               Ostatni dzień wypoczynku to „ Magia kina”. W kinie „Morskie Oko” w Krasnymstawie uczestnicy półkolonii obejrzeli film 2D pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”.

               O bezpieczeństwo najmłodszych troszczyli się nie tylko opiekunowie, ale również pracownicy Sanepidu i Powiatowej Komendy Policji w Krasnymstawie. Dzieci podczas pobytu na półkoloniach wysłuchały pogadanek o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu oraz o bezpiecznym zachowaniu podczas wakacji.

          Na zakończenie wypoczynku zorganizowano wystawę prac plastycznych uczestników i podsumowano półkolonie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze. Dzieci wyraziły zadowolenie z miło spędzonego czasu podczas półkolonii oraz żal, że już koniec wspólnej zabawy. Również rodzice uczestników półkolonii często okazywali swoje zadowolenie ze sposobu realizacji programu wypoczynku oraz panującej na półkoloniach atmosfery.  

     Wypoczynek letni w naszej szkole był atrakcyjny i bezpieczny. Udało nam się spełnić wakacyjne oczekiwania i marzenia dzieci.

MW

010203040506070809101112131415161718

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone