Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

ZAGRAJ Z NAMI W PATRIOTYZM
Wpisany przez Administrator
środa, 21 listopada 2018 10:14

     11Nikola Iłowiecka i Ola Korczyńska z kl. V c – zdobywczynie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie na Grę Edukacyjną ,,Moja Polska - Niepodległa” 8 listopada 2018r. uczestniczyły w uroczystej Gali podsumowującej wyniki konkursu, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Lublinie. 

 

 

        Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju. Celem konkursu było kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych, zwrócenie uwagi uczniów na konieczność zachowania pamięci o własnej przeszłości,  budowanie poczucia dumy z historii własnego narodu,  upowszechnianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, związanej ze 100-leciem odzyskania niepodległości, a także ukazanie Lublina jako miasta otwartego, przyjaznego dzieciom i młodzieży, z bogatą historią i ciekawego współcześnie oraz innych Małych Ojczyzn.  Zadanie polegało na przedstawieniu historii walki o suwerenność oraz postaci mających lokalny wkład w odzyskanie niepodległości.

      Uczniowie wykonywali prace w formie prototypu gry planszowej bądź towarzyskiej (np. makiety przestrzennej, planszy, kart, puzzli itp.) umożliwiających praktyczne sprawdzenie propozycji konkursowych.

      Na konkurs wpłynęło 158 prac z 13 województw . W konkursie wzięło udział 290 uczniów przygotowanych przez 98 nauczycieli.

      Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Metropolita Lubelski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik, Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek, Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk, Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski oraz Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk

     Organizatorami konkursu byli: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej, Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego, Klub Inteligencji Katolickiej oraz Fundacja Instytut im. Kazimierza Wielkiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

010203040506070809101112

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone